Venres. 06.12.2019
El tiempo

Todas as Listas das Eleccións Municipais #24M

Todas as Listas das Eleccións Municipais #24M
Comeza a campana en eleccions costa da morte 24M 2015

Puidestes comprobar que levamos unha campaña bastante aséptica en QPC. Porque para nós a verdadeira política faise durante os 3 anos e 11 meses antes da campaña, e as carreiras finais non nos parecen necesarias para convencernos. En todo caso, sempre é bo coñecer aos candidatos e ás súas listas, e por iso facemos un repaso completo concello a concello.

Sorprenden varios concellos pola alta participación e outros pola baixa. Por exemplo, en Zas, onde vimos que non se presenta o PSOE, só hai dúas candidaturas, polo BNG e PP se repartirán os concelleiros. Semellante o que acontece en Dumbría, onde o BNG non xuntou xente, polo que os postos de edís quedarán nas mans do PSOE e PP.

Polo bando contrario, hai concellos con gran participación. Por exemplo, temos 7 candidaturas en Cee (xa coñecimos ás máis novas de Unión Cidadá e Ciudadanos); temos 6 candidaturas en Carballo e 5 en Malpica, entre elas as da Plataforma Son. Tamén en Vimianzo teremos 6, con participación de Terra Galega, CxG e IxVim como partidos independientes. En Coristanco teremos 5 partidos, con CxG e TeGa como forzas alternativas. E serán varios os concellos con 4 candidaturas, pero tamén moitos con só 3.

Abaixo facemos unha pequena análise pero aquí tendes todas as Listas cos seus candidatos e as súas fotos:

Eleccións #24M Concello a Concello


De nomes

Falando de nomes, hai moitas novidades.

Por Camariñas Mauricio Aurífero aparece como nº1 do renovado PP, igual que Ilva Carril no BNG.

Xa falamos de Cabana, así que en Carballo temos novidades, como a de Manuel Andrade con Terra Galega, Jesús Deus Gende por Son Carballo ou Esther Iglesias Barreiro en CxG.

En Cee, Margarita Lamela será a candidata do desaparecido PSOE, e Álvaro Fernández a nova chega con Converxencia Galega.

En Corcubión, Rojo chega forte con PACOR, Lalo Insua romatá o relevo do actual alcalde no PSOE e Pepe Ansede será o candidato do BNG que celebra a volta de Rafael Mouzo á política, chegando como número 4, contando ademais ca nova Antía Insua como nº2.

En Coristanco, con tanto lío xudicial, o actual alcalde intentará manter o mando. Laura Mariño no BNG, Amancio Lavandeira en Terra Galega, Manuela Rodríguez en CxG e Abraham Gerpe como novo candidato do PSdG, intentarán arrebatarllo.

En Dumbría, Pequeño competirá con Barcia man a man.

En Fisterra Santi Recamán, o teniente de alcalde, e que soaba como relevo do actual alcalde, non só non o releva se non que cae ao 6º posto, quedando Daniel Juan Benlloch de nº2 do PP. Xa García buscará partipación plenaria co C.G.

En Laxe, o alcalde non se presenta polo que será José Manuel Mouzo castiñeira o relevo no PSdG. En fronte, Xosé Manuel Pose Lema no BNG e José Luís Pérez Añón no renovado PP.

En Malpica aparece Son, con Paco de Tano, que terá no seu amigo Paco Souto un rival no BNG. Ambos buscarán participación plenaria ante o popular Eduardo Parga. Ademais, María Isabel Loureiro aparece no PSOE e Alfredo Cañizo segue apostando forte dende AIM.

En Mazaricos, a fichaxe do PP ao ex candidato dos independiente, Nico Martínez, marca unha campaña para reelexir ao actual alcalde, o tamén popular Santos Maneiro. En fronte, Juanjo Blanco repite no BNG con máis forza, Secundidno Ramos no PSdG, e Santi Corzón aparece en CxG.

En Muros María Inés Monteagudo no PP, María Xosé Alfonso en CxG, e o novo Manuel García do BNG intentarán rebatir o poderío da alcaldesa do PSOE Caridad Cerviño.

En Muxía destaca Manuel Fandiño, como voceiro do PP, para intentar retomar o relevo do PSOE, no que Félix Porto segue ao mando. Carlos Fernández Concheiro aparece no BNG muxián como nº1.

Por Ponteceso segue Fondo Aguiar como candidato do PP á reelección, con Óscar Rey de nº2. O BNG estrea a Carlos Penedo e o PSdG reincide con Lois Carballido. E APIN cambia a Son, con José Manuel Pose de novo como candidato.

En Santa Comba, teremos 4 candidaturas. A da actual alcaldesa, María Pose no PP, Ucha repite cos socialistas, e ademais Alejandro Antelo será a cabeza do BNG e Francisco José AMeijeiras en TeGA.

En Vimianzo hai de todo. Con Antelo optando de novo á alcaldía polo BNG, Paula Castro queda como voz do fragmentado PSOE e Raquel Rodríguez Amigo do desaparecido PP. Pero ademais, Mónica Rodríguez, sobriña do ex alcalde Alejandro, opta por IxVim; Javier Miñones por CxG e José Manuel Rodríguez, Roque, despois da sñua irrupta saída do PSdG, por Terra Galega.

En Zas, o novo candidato popular Javier Gómez Brandariz intentará vencer o alcalde, Lolo Muíño.

TODAS AS LISTAS

Circunscripción electoral: Camariñas

Candidatura núm.: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG-PSOE) 1. MANUEL VALERIANO ALONSO DE LEÓN 2. SANDRA INSUA RIAL 3. MARÍA JOSÉ GERPE MARTÍNEZ 4. JUAN CARLOS CANOSA MARCOTE 5. SERGIO CAAMAÑO FERNÁNDEZ 6. GEMMA PEDREIRA ALLO 7. JOSÉ MANUEL CANOSA CAMPAÑA 8. ROSA ANA BARBEIRA FANDIÑO 9. MARÍA TERESA CASTRO CARRIL 10. FRANCISCO PEREIRA ALBES 11. MARÍA JESÚS SUÁREZ PÉREZ 12. MANUEL CASTRO PARDIÑAS 13. MARÍA MOUZO CANOSA Suplentes 1. PABLO JOSÉ MOUZO SUÁREZ 2. SANDRA ROMAR CARRIL 3. FRANCISCO ALEJANDRO PARGA LAPIDO Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MAURICIO AUFIERO VIGO 2. MARIA CARMEN SUAREZ FUENTES 3. CLEMENTINA VIDAL PEREZ 4. CARLOS MOUZO MENDEZ 5. YOLANDA FERNANDEZ PAJARO 6. ESTRELLA ANTELO MARTINEZ 7. SILVIA ROMERO MARTINEZ 8. MANUEL VAZQUEZ PARDIÑAS 9. SANTIAGO POSE PARGA 10. FRANCISCO ANTELO LEMA 11. BRAIS POSE BERMUDEZ 12. MARIA DOLORES RODRIGUEZ SANCHEZ 13. ESTEBAN CASTIÑEIRA CANOSA Suplentes 1. CARMEN VENTOSO PASANTES 2. JUAN SILVA MARTINEZ 3. NOELIA LOPEZ ESTEVEZ Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO - ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. MARIA ILVA CARRIL MARTINEZ 2. EUGENIO CASTRO PARDIÑAS 3. XURXO MANUEL RODRIGUEZ BAÑA 4. MARIA LORENA LEMA REY 5. ROSA MARIA BERMUDEZ CASTRO 6. CAROLE TRILLO VIDAL 7. JOSE MANUEL BLANCO SONEIRA 8. TAMARA SUAREZ CARRACEDO 9. JOSE JUAN BERMUDEZ TAJES 10. EDUARDO PASANTES PASANTES 11. MARIA CELIA BAÑA PEREZ 12. FANCISCO JAVIER RIAL CASTAÑO 13. FRANCISCO SANCHEZ MOUZO Suplentes 1. MARIA DEL CARMEN TEDIN ALBORES 2. VICENTE RIVAS NEGREIRA 3. MANUEL CAMIÑO MOUZO

Circunscripción electoral: Carnota

Candidatura núm.: 1. PARTIDOS DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG - PSOE) 1. JESÚS MANUEL CAMPOS DÍAZ 2. MANUEL LAGO CAAMAÑO (Independiente) 3. EMILA LADO HERMIDA (Independiente) 4. JOSÉ MARIANO LAGO LOURO 5. MARÍA REMEDIOS MARTÍNEZ LAGO (Independiente) 6. ADELA CRISTINA RODRÍGUEZ PIÑEIRO (Independiente) 7. PEDRO CASTRO CARBALLO (Independiente) 8. RAMONA CAAMAÑO PÉREZ (Independiente) 9. DOMINGO GONZÁLEZ BLANCO 10. MARÍA ROCÍO ALSINA FERNÁNDEZ 11. ISABEL REY CAAMAÑO (Independiente) Suplentes 1. JUAN MANUEL SABORIDO RAMA 2. DAMIÁN RODRÍGUEZ BLANCO (Independiente) 3. TOMÁS MANUEL FREIRE BLANCO (Independiente) 4. MONSERRAT DOSIL CAAMAÑO 5. JOAQUINA VÁZQUEZ TAJES 6. ANXO LARIÑO WALDOMAR (Independiente) 7. DIANA LADO CRESPO (Independiente) 8. DEMETRIO RODRÍGUEZ PIÑEIRO (Independiente) 9. MARÍA MANUELA CAAMAÑO BLANCO (Independiente) Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSÉ DOMINGO CIPRIANO OREIRO RODRÍGUEZ 2. MANUEL SANTIAGO BREA BEIRO 3. MARÍA DE LA SOLEDAD PIÑEIRO MARTÍNEZ 4. MARÍA JESÚS GONZÁLEZ SENANDE 5. ANA ISABEL GONZÁLEZ LOURO 6. JUAN MANUEL PIÑEIRO MARTÍNEZ 7. VENTURA CAAMAÑO SIEIRA 8. JUAN DOMINGO GARCÍA LAGO 9. MARÍA DE FÁTIMA RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ 10. MARÍA SOL CAMBEIRO DÍAZ 11. MARÍA DEL CARMEN GARCÍA GONZÁLEZ Suplentes 1. JOSÉ ENRIQUE ROMERO CAAMAÑO 2. ALEXANDRA RIVEIRO CAMBEIRO 3. VERÓNICA ROMERO DOSIL 4. CARLOS CASTRO VILLAR 5. MARÍA DOLORES COSTA FORMOSO 6. CARLOS SANTAMARINA PÉREZ 7. FELIPE BLANCO MALVÁREZ Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. RAMÓN NOCEDA CAAMAÑO 2. IVÁN FRANCO CAAMAÑO 3. MARÍA BELÉN CAMPOS DIAZ 4. JORGE ANTONIO FIUZA BARREIRO 5. MARÍA DEL CARMEN ARMENDÁRIZ VILLAR 6. SANTIAGO MACEIRAS DOSIL 7. MARÍA LOURDES PIÑEIRO CAAMAÑO 8. FERNANDO MANUEL SIABA ESPASANDÍN 9. CECILIA CAAMAÑO GARCÍA 10. AGUSTÍN LAMELA CAAMAÑO 11. BEGOÑA PÉREZ DOMÍNGUEZ Suplentes 1. MARÍA LUISA AGULLEIRO MALVÁREZ 2. MANUEL GONZÁLEZ COSTA 3. MARÍA FÁTIMA DOSIL CAAMAÑO 4. CÁNDIDO CAAMAÑO LADO 5. MARÍA MANUELA NÚÑEZ GARCÍA 6. DAVID AÑÓN PORTELA 7. SUSANA RIVEIRO SIABA 8. PEDRO BALAYO CAAMAÑO 9. MARÍA REMEDIOS DOSIL GONZÁLEZ 10. ANTÓN FEDERICO BEIRO OREIRO

Circunscripción electoral: Cee

Candidatura núm.: 1. PARTIDOS DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE) 1. MARGARITA LAMELA LOUZÁN 2. MODESTO RIVAS ROMERO (Independiente) 3. EMILIA MARÍA TRILLO LOJO (Independiente) 4. RUBÉN VILLAR AGULLEIRO (Independiente) 5. BELÉN FERNÁNDEZ CONDE 6. MANUEL TRILLO MOUZO 7. MARÍA LOURDES CASTRO TRILLO (Independiente) 8. ÁNGEL FRANCISCO SENDÓN CARBALLO (Independiente) 9. MARÍA CONCEPCIÓN VEIGA POSSE 10. FERNANDO DOMINGO ROMERO CANOSA 11. MARÍA ALEXANDRA TRILLO BUSTO (Independiente) 12. JOSÉ RAÚL PRIETO CARBALLAL 13. ANTÍA RAMOS LOUZÁN (Independiente) Suplentes 1. ISABEL TOMÉ AMENEDO 2. MANUEL LAMELA LESTÓN Candidatura núm.: 2. UNION CIDADA - UNION CIUDADANA (U.C.U.C.) 1. VICTOR SOMOZA SOMOZA 2. MARIA PILAR MARTINEZ RONQUETE 3. JOSE ANTONIO BUA TRILLO 4. ANA BELEN SOMOZA SOMOZA 5. DANIEL QUINTANS TRABA 6. INES GONZALEZ BLANCO 7. MARIA JESUS GARCIA CAAMAÑO 8. MILAGROS MARIA CAMBEIRO EZARA 9. AITOR ZULAICA BARRERAS 10. VALENTIN CASAIS VAZQUEZ 11. VANESSA COSTA OUTES 12. GRACIELA PRITEO MARTINEZ 13. ANTONIO IGLESIAS CAMBON Suplentes 1. MONSERRAT DEU MORILLAS Candidatura núm.: 3. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C’s) 1. PLÁCIDO GARCÍA INSUA 2. VANESA CAMBEIRO AGULLEIRO 3. MIGUEL FREIRE ANDRADE 4. MARÍA BELÉN LEMA SANTABAYA 5. JOSE MARIA BLANCO GONZÁLEZ 6. DIEGO GONZÁLEZ RODRÍGUEZ 7. FERMIN BUJEIRO GRAIÑO 8. TAMARA GÓMEZ CASTRO 9. ANA MARÍA SAMBADE SANDE 10. ALBA VÁZQUEZ RODRÍGUEZ 11. LAURA RODRÍGUEZ CASTRO 12. SOFIA LOURIDO FERRIO 13. HIPÓLITO PATIÑO LAMELA 14. MARIA ISABEL RODRÍGUEZ CANOSA 15. JESÚS DOMÍNGUEZ CASTRO Candidatura núm.: 4. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. SERXIO DOMÍNGUEZ LOURO 2. CÉSAR PÉREZ MARTÍNEZ 3. DIONISIA MANCHA REY 4. MARTÍN CAAMAÑO SANTAMARÍA 5. ANA LESTÓN GALLARDO 6. JESÚS BAHAMONDE TRILLO 7. GUSTAVO LESTÓN LOUZÁN 8. VANESSA SONEIRA IGLESIAS 9. ÁNGEL PAZ RAMOS 10. ESMERALDA ÚBEDA HAZ 11. BELÉN PÉREZ MARTÍNEZ 12. JOAQUIN GALLART CAMBEIRO 13. MARÍA CARINA CONDE SENLLE Suplentes 1. ALFONSO MOUZO TRILLO 2. MARCOS ANTONIO VÁZQUEZ TRILLO 3. ALEJANDRA MARTÍNEZ GÓMEZ 4. RAQUEL VIEITES GARCÍA 5. JOSÉ IGLESIAS LAMELA Candidatura núm.: 5. PARTIDO INDEPENDIENTES POR CEE (I X CEE) 1. RAMÓN RAMIRO VIGO SAMBADE 2. JUAN BAUTISTA AREAS LESTÓN 3. MARÍA YOLANDA GARCÍA LEAL 4. MARÍA DEL PILAR IGLESIAS LEMA 5. MARÍA DEL CARMEN DIAZ FREIRE 6. MANUEL RICARDO MUÑOZ LEMA 7. PATRICIA TÚÑEZ LEMA 8. NOELIA DEL RÍO CASTRO 9. NÉSTOR FIDALGO BLANCO 10. JUAN RAMÓN LAGO RAMOS 11. SARA BEIRO BLANCO 12. MARIA QUINTELA CIVES 13. ALBERTO RODRÍGUEZ TRILLO Suplentes 1. JÉSICA TORICES RODRÍGUEZ 2. JUAN ANTONIO REY PEQUEÑO Candidatura núm.: 6. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. ZAIRA RODRÍGUEZ PÉREZ 2. MARÍA ISABEL FERNÁNDEZ DURÁN 3. PEDRO LOUREIRO LEMA 4. JOSÉ MANUEL RODRÍGUEZ LEMA 5. ÁGUEDA MARÍA DIAZ MEJUTO 6. JOSÉ OLIVA ROJAS 7. JAVIER CARBALLO TRILLO 8. MARTÍN GERÓNIMO TRILLO DOMÍNGUEZ 9. ANA BELÉN CANOSA RIVEIRO 10. MANUELA LAGO QUINTELA 11. CRISTINA GUERRERO VIGO 12. JUAN RAMÓN HERMIDA FANDIÑO 13. ANA BELÉN SENDÓN CAAMAÑO Suplentes 1. MARÍA TERESA SÁNCHEZ FERRÍO 2. ISABEL CANO SÁNCHEZ 3. NICOLÁS DIAZ VARELA 4. JAVIER CAMBEIRO PIÑEIRO 5. SERGIO VILLAR TRILLO 6. ÁLVARO CAAMAÑO VIGO 7. CRISTIAN ROMERO MARTÍNEZ 8. MARIA DOLORES LAGO DEL RÍO 9. ANA MARÍA SANDE GONZÁLEZ Candidatura núm.: 7. CONVERXENCIA GALEGA (C.G.) 1. ÁLVARO FERNÁNDEZ DURÁN 2. ANA BELÉN RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ 3. JUAN JESÚS CAMBEIRO SUÁREZ 4. JOAQUÍN SAMBADE TORRES 5. MARÍA PILAR ABEIJÓN LEMA 6. NOELIA INSUA LAGO 7. JUAN CERNADAS ROMERO 8. JUAN BAUTISTA RODRÍGUEZ CANOSA 9. SONIA DEL VALLE SÁNCHEZ QUIJADA 10. PEDRO CERNADAS COSTA 11. MARÍA JESÚS LEMA SANJURJO 12. JOSÉ RAMÓN SIXTO PAMPÍN 13. EDELZUITA NUNES DA SILVA 14. DAVID FERNÁNDEZ FERRER

Circunscripción electoral: Corcubión

Candidatura núm.: 1. PARTIDO AUTONOMO DE CORCUBION (PACor) 1. JOSÉ RAMÓN ROJO RODRÍGUEZ 2. VICTORIA PAZ FERNÁNDEZ 3. ARANCHA TRILLO AGULLEIRO 4. ALFONSO JESÚS ALVARELLOS AGULLEIRO 5. DANIEL BARRAL IGLESIAS 6. ALBA SANTIAGO DÍAZ 7. ANDREA ALVARELLOS AGULLEIRO 8. MANUEL ROJO LEMA 9. MARÍA TERESA FERNÁNDEZ MARTÍNEZ 10. LEONOR ROCÍO MEIJIDE MOUZO 11. JOSÉ SANTAMARÍA OCA Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. GEMA FREIRE INSUA 2. JOSE MANUEL ROMERO RODRIGUEZ 3. JESUS RICARDO COIRADAS TOBA 4. M. LUISA RODRIGUEZ LOPEZ 5. PEDRO SIEIRA OCA 6. JESUS DE LA TORRE MONGE 7. ESTHER ROMERO LEIS 8. EDUARDO PAIS REDONDA 9. MARIA DEL CARMEN DIAZ SIXTO Suplentes 1. JUAN IGNACIO CLAVERA MAESTRE Candidatura núm.: 3. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE(PSdeG-PSOE) (P.S.O.E.) 1. MANUEL INSUA INSUA 2. MARIA MANUELA FERNANDEZ LOURO 3. JOSE ANTONIO LOURO PAIS 4. JORGE DOMINGUEZ CASTRO 5. CRISTINA PAPÍN MARCOTE 6. MARIA DEL CARMEN CERNADAS LADO 7. MARIA CONCEPCION MILLAN CALENTI 8. OLGA MARTÍNEZ TRILLO 9. JUAN BAUTISTA CAAMAÑO GONZALEZ Suplentes 1. JUAN CARLOS CANOVAS DÍAZ 2. MARIA DELIA LADO REDONDA 3. JUAN JAVIER INSUA INSUA 4. MILAGROS MARIA GAREA MOLEDO 5. PEDRO DOMINGUEZ CANOSA Candidatura núm.: 4. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO - ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. XOSÉ ANSEDE ESTRAVIZ 2. ANTÍA INSUA LEMA 3. XOSÉ LOIS LADO MARTÍNEZ 4. RAFAEL JOSÉ MOUZO LAGO 5. ALEXANDRE LÓPEZ ROMERO 6. FRANCISCO JAVIER DOMÍNGUEZ TRABA 7. MARÍA SANDRA FÁBREGAS TRILLO 8. FRANCISCO JAVIER PAZ REGUEIRA 9. FRANCISCO HERMIDA ABELLEIRA Suplentes 1. PAULINO CASTIÑEIRA TRILLO 2. CARMEN MARÍA ROMERO RODRÍGUEZ 3. MARIA-PURIFICACIÓN MOUZO LAGO 4. XUNQUEIRA CANOSA SANJURJO

Circunscripción electoral: Dumbría

Candidatura núm.: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA-PSOE (PSdeG-PSOE) 1. JOSE MANUEL PEQUEÑO CASTRO 2. JOSE ANTONIO CASAIS FERNANDEZ 3. MARIA CARMEN AGULLEIRO FERNANDEZ 4. MARIA LEMA SANTABAYA 5. FAUSTINO SUAREZ MOLEDO 6. RAUL GONZALEZ LADO 7. JOSE CASTIÑEIRA COSTA 8. JOSE TRILLO CARREIRA 9. MARIA JOSE GARCIA MONTERO 10. PURIFICACION CARREIRA SANTOS 11. SHEILA POSE PEREZ Suplentes 1. BANESA VIEITES GARCIA 2. FERMIN CIVES GONZALEZ 3. EVARISTO RAMON LEMA ANTELO Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MANUEL BARCIA GARCIA 2. JESUS LEMA PUENTE 3. MONTSERRAT GONZALEZ GARCIA 4. JOSE ANGEL CARBALLO CAMBEIRO 5. MARIA ROCIO LEMA VIEITES 6. RUBEN BLANCO LOPEZ 7. PAULA MARTINEZ NOYA 8. MARTIN DOMINGUEZ TRILLO 9. MARIA JESUS GRILLE TRILLO 10. SILVIA MARIA GRILLE CANOSA 11. MANUEL PAZOS LAGO Suplentes 1. DAVID CAAMAÑO ARCOS 2. MARIA BELEN SANTIAGO MARTINEZ

Circunscripción electoral: Fisterra

Candidatura núm.: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSde G-PSOE (P.S.O.E.) 1. JOSÉ MARCOTE SUÁREZ 2. SOLEDAD VILELA ROMERO 3. ALEXANDRE DOMÍNGUEZ LADO 4. MARÍA ROCÍO MARIÑO LÓPEZ 5. JUAN MARCOS MARCOTE BUITURON 6. SONIA MARCOTE BUITURON 7. ÁNGELA ASAARA MARCOTE ESCARIZ 8. ELÍAS LÓPEZ DOMÍNGUEZ 9. MARÍA ROMINA PAZOS CANOSA 10. EMILIO GABRIEL INSUA TRILLO 11. ROSA TAMARA ROMERO SANTOS Suplentes 1. DAVID CASTREJE FERRÍO Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSE MANUEL TRABA FERNANDEZ 2. DANIEL JUAN BENLLOCH RIVAS 3. MARIA DEL ROCIO MARCOTE CANOSA 4. RAMON REDONDA GONZALEZ 5. MARIA MARTINEZ SANTOS 6. SANTIAGO INSUA ESMORIS-RECAMAN 7. LUIS MANUEL INSUA LAGO 8. JENIFER SUAREZ SILVA 9. JENNIFER MARTINEZ BAU 10. ROCIO GONZALEZ SUAREZ 11. CARLOS AGUSTIN BENLLOCH LOPEZ Suplentes 1. SILVIA ISABEL LESTON NEMIÑA 2. CARLOS VIGO FERNANDEZ Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. XAN CARLOS SAR OLIVEIRA 2. TERESA FERNÁNDEZ MARTÍNEZ 3. AGUSTÍN RIVAS DOMÍNGUEZ 4. MÓNICA GÓÑEZ SILVA 5. MARTÍN NERCELLAS MÉNDEZ 6. MARÍA ESTHER VILELA ROMERO 7. JOSÉ LUIS BENLLOCH VILELA 8. PAULA NEMIÑA LIRES 9. BORJA TRILLO TRABA 10. MARÍA INÉS ESTÉVEZ PAPÍN 11. ALFONSO PEDRO MOUZO LAGO Suplentes 1. MARÍA MANUELA VALDOMAR LOBELOS Candidatura núm.: 4. CONVERXENCIA GALEGA (C.G.) 1. JUAN AGUSTÍN GARCÍA POUSO 2. ALEJANDRA MARCOTE LORENZO 3. BASILIO DOMÍNGUEZ CANOSA 4. NOELA LÓPEZ BOUZAS 5. ÁNGELA MARÍA RODRÍGUEZ MARCOTE 6. JUAN BAUTISTA LOUZÁN LAGO 7. MARIO IGLESIAS VIGO 8. CARLA MARTÍNEZ LÓPEZ 9. ELISA IGLESIAS LÓPEZ 10. JUAN BAUTISTA RUIBO TRABA 11. JESSICA MIRAS FERREIRO

Circunscripción electoral: Muxía

Candidatura núm.: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG-PSOE) 1. FÉLIX PORTO SERANTES 2. PURIFICACIÓN LEMA POSE 3. SAMUEL LAGO OZÓN 4. IRMA LUCÍA GARCÍA BARCIA 5. MANUEL CARAMÉS LÓPEZ 6. JOSÉ MANUEL SENLLE LAGOA 7. MÓNICA VILELA VILELA 8. TANIA ROMERO GARCÍA 9. SANTIAGO MANUEL TOBA CAMPAÑA 10. ARTURO BALTASAR SUÁREZ VARELA 11. CASIMIRO PÉREZ RODRÍGUEZ 12. ANA ISABEL DÍAZ OGANDO 13. AMPARO BAÑA ÁLVAREZ Suplentes 1. JOSÉ LEANDRO PAZOS BERMÚDEZ 2. JOSÉ MANUEL TOURIÑÁN LÓPEZ 3. MARÍA LUZ GONZÁLEZ ROMERO 4. MANUEL AUDINO LOUZÁN FRANCO 5. IRMA VIEITES PEREIRA Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MANUEL FANDIÑO DOMÍNGUEZ 2. SANDRA VILELA RIVEIRO 3. ARMONÍA GARCÍA LEIRA 4. JOSÉ ANTONIO TORRADO RODRÍGUEZ 5. PAMELA GRAÍÑO LAGO 6. JOSÉ MANUEL PÉREZ PÉREZ 7. JOSÉ MANUEL SÁNCHEZ CAAMAÑO 8. MANUELA RODRÍGUEZ BLANCO 9. VIRINO FANDIÑO LEIRA 10. CRISTINA GARCÍA BLANCO 11. JOSÉ ANTONIO SONEIRA SONEIRA 12. ALICIA MOUZO LAGO 13. JOSÉ MANUEL PÉREZ PAZ Suplentes 1. MARÍA DE LA BARCA MOREIRA SUÁREZ 2. MARINA BLANCO NOYA 3. RAMÓN ROMERO SONEIRA Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. CARLOS FERNANDEZ CONCHEIRO 2. MARIA JOSE PAZOS LIÑEIRO 3. BENITO POSE PAZ 4. MARTINA CANOSA LEMA 5. GERMAN ROMERO OTERO 6. ALEXANDRA GEMMA POSE MORA 7. JOSE VALENCIA ROMAR 8. MARIA DEL PILAR RIAL LAGOA 9. JESUS RAMON VILELA MARTINEZ 10. ANA BELEN FILGUEIRA DIAZ 11. FRANCISCO JAVIER SUAREZ VARELA 12. MARIA ANGELES SANCHEZ MANCEBO 13. FAUSTINO GANDARA MARTINEZ Suplentes 1. MARIA LUISA GERPE GARCIA 2. JOSE RAMIRO BLANCO VILLAR 3. GABRIEL SAR VILELA

Circunscripción electoral: Vimianzo

Candidatura núm.: 1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. MANUEL ANTELO PAZOS 2. FERNANDO MANCEBO AMIGO 3. MARÍA JOSÉ RAMOS REY 4. JOSÉ TRILLO LEMA 5. MARTA REY LEMA 6. JOSÉ ANTONIO VIDAL MIRA 7. MARÍA ÉLIDA PEQUEÑO LORENZO 8. ANSELMO RAMOS MARTÍNEZ 9. ESTEPHANIE CASTRO OANES 10. ADELA RODRÍGUEZ COSTA 11. FRANCISCO JAVIER GARCÍA POUSO 12. JAIME BLANCO ROGET 13. VIRGINIA MARTÍNEZ BLANCO Suplentes 1. EVARISTO PEREIRA NUÑEZ 2. CRUZ TOURIÑÁN MARTÍNEZ 3. IGNACIO POSE ANTELO 4. TAMARA QUINTANA LEMA 5. VICTOR CALZAS PEREIRO 6. VANESA PAZOS TOURÍÑÁN 7. XAQUÍN LEMA CANOSA 8. ANA MARÍA PASTORIZA ANTELO 9. JOSÉ ÁNGEL MANCEBO AMIGO 10. MARÍA JESÚS BARBEIRA POSE Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. RAQUEL RODRIGUEZ AMIGO 2. MANUEL ANTELO TRILLO 3. JUAN CARLOS AMADO SAMBADE 4. EUGENIO ROMERO SENANDE 5. SONIA MARTINEZ LEMA 6. BEATRIZ LOPEZ CERNADAS 7. ALBINO VIDAL CANOSA 8. SEVERINO PAZOS REGO 9. MARIA JOSE SANTOS VAZQUEZ 10. HIPOLITO SUAREZ ROJO 11. VANESA VECINO LADO 12. DAVID DONO DOMINGUEZ 13. MARIA DEL SOL SANTOS REY Suplentes 1. JOSE PEREZ RODRIGUEZ 2. MARIA INMACULADA SANCHEZ TRILLO Candidatura núm.: 3. COMPROMISO POR GALICIA-CONCELLOS TRANSPARENTES (CxG) 1. JAVIER MIÑONES TRILLO 2. ISMAEL CERNADAS CASTRO 3. NOELIA SUAREZ POSE 4. CRISTINA PEREZ CASTIÑEIRA 5. JULIO BLANCO BRAS 6. FAUSTINO CASTRO OLVEIRA 7. MARIA DEL CARMEN MURIAS MENDEZ 8. NURIA OLVEIRA MURIAS 9. ESTIVEN LEMA MIÑONES 10. DAVID LEMA NIETO 11. SORAYA MIÑONES RAMA 12. NELSON GAVIN MARTINEZ 13. MARIA ROSARIO PIÑEIRO MAYO Suplentes 1. FABIAN ESMORIS LLAMAS Candidatura núm.: 4. TERRA GALEGA (TEGA) 1. JOSE MANUEL RODRIGUEZ BLANCO 2. JUAN CARLOS SEOANE VAZQUEZ 3. OLGA CANOSA BAÑA 4. NAIARA ALEJANDRO SONEIRA 5. MARIA ISABEL POSE CANCELA 6. PABLO MUIÑO RAMOS 7. NANCY TRILLO NOVO 8. ESTEBAN CARBALLO VALIÑA 9. JESUS FIGUEIRAS PAIS 10. LORENA POSE GARCIA 11. MANUEL VECINO VALIÑA 12. VALENTIN VAZQUEZ SOTO 13. MARIA ISABEL INSUA LOPEZ 14. JESUS CASTIÑEIRA SUAREZ 15. MANUEL PAZOS REGO 16. MARIA SOLEMNA TRILLO INCHAURTIETA 17. FATIMA SANTOS MARTINEZ Candidatura núm.: 5. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA- PSOE(PSdeG-PSOE) (P.S.O.E.) 1. PAULA MOUZO MACEIRAS 2. JOSE MARIA ROCHA RODRIGUEZ 3. JOSE ANTONIO MIÑONES RIVEIRO 4. MARIA MAGDALENA RIAL SOUTO 5. MANUEL MARTINEZ ROMERO 6. LAURA CANOSA CAMBEIRO 7. MANUEL OANES MENDEZ 8. ADRIANA LEMA PEREZ 9. JOSE CERNADAS BLANCO 10. ANA TRILLO CIBRAN 11. JUAN FRANCISCO MOUZO GONZALEZ 12. MONICA CASTIÑEIRA MOLEDO 13. SERGIO MANUEL PARGA BLANCO Suplentes 1. ANA ISABEL REGUEIRA RIAL 2. JULIO LEMA MIÑONES 3. JOSE MANUEL LEMA MIÑONES Candidatura núm.: 6. INDEPENDIENTES POR VIMIANZO (IxVIMIANZO) 1. MONICA RODRÍGUEZ ORDOÑEZ 2. MARIO ANDÚJAR MOUZO 3. Ma CARMEN HERMIDA TOMÉ 4. MIGUEL ANGEL PÉREZ MÉNDEZ 5. MANUEL POSE TOMÉ 6. MANUEL POSE PÉREZ 7. JOSEFA CAMPOS VILLAR 8. ABELARDO MOUZO PEREIRA 9. ADRIANA ANTELO ALVARELLOS 10. SUSANA ROMERO CAAMAÑO 11. JOSÉ LUIS MOUZO ALLO 12. MARTÍN REGO POSE 13. IRENE BLANCO BLANCO Suplentes 1. PAULA TOURIÑAN LEMA

Circunscripción electoral: Zas

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSÉ DAVID GÓMEZ BRANDARIZ 2. JUAN CARLOS TORRES VILA 3. JOSÉ COTELO PARDIÑAS 4. MARÍA DEL CARMEN MARTÍNEZ PAREDES 5. ANA MARÍA MIRA LÓPEZ 6. JOSÉ MARTÍN CUNDÍNS SUÁREZ 7. HÉCTOR LEONCIO LOUREIRO REY 8. HERMINIO LÓPEZ BLANCO 9. ESTER PÉREZ DOVAL 10. MARÍA ALBINA FREIJEIRO REY 11. SILVIA ARCOS MOURELLE Suplentes 1. DAVID RIAL MONTES 2. FERNANDO BAÑA RIAL 3. ZAIDA DÍAZ BRANDARIZ Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. MANUEL MUIÑO ESPASANDÍN 2. ÓSCAR LEMA ROMERO 3. YOLANDA MOURELLE GONZÁLEZ 4. NATALIA ESPASANDÍN PAZOS 5. GERMÁN PÉREZ FREIRE 6. MANUEL GARCÍA VELO 7. MARÍA PILAR GARCÍA GARCÍA 8. JOSÉ LUIS VELO VELO 9. PATRICIA FARIÑA PEDROSA 10. MARÍA DOLORES PÉREZ BLANCO 11. PABLO GRILLE FERREIRO Suplentes 1. ANTONIO TERNANDE MATO 2. MÓNICA SUÁREZ BLANCO 3. CRISTINA PARDIÑAS LISTE 4. SANTIAGO FARIÑA MOREIRA 5. PERFECTO LEMA ESPASANDÍN

Circunscripción electoral: A Laracha

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSE MANUEL LOPEZ VARELA 2. JOSE RAMON MARTINEZ BARBEITO 3. JESUS SOUTO PENA 4. PATRICIA MARIA BELLO CANEDO 5. MARIA DEL ROCIO LOPEZ REY 6. RAMIRO BELLO RECOUSO 7. ALBERTO FUENTES PREGO 8. JOSE ALBERTO BLANCO VEIGA 9. CRISTINA VIEITES CALVO 10. ADELINA LISTE MONELOS 11. ANTONIO FRAGA BOLON 12. ANA BELEN RODRIGUEZ VILAS 13. LUCIA VARELA RABUÑAL 14. MARISOL MONTES CANEDO 15. MIGUEL CAMBON GARCIA 16. JESUS ALEJANDRO ABELENDA POSE 17. MARIA DEL CARMEN SERRANO FRAGA Suplentes 1. ROSA MARI VILLAR ERVOES 2. JUAN CARLOS PEREIRA VAZQUEZ 3. BEGOÑA DOMINGUEZ PATIÑO 4. JOSE LUIS VARELA MARTINEZ 5. JOSE MANUEL CAAMAÑO VARELA 6. SUSANA FATIMA FARALDO CARREIRA 7. JOSE MARIA GRELA VIÑA 8. JOSE RICARDO VIÑA FRAGA 9. JOSE ANGEL CAMPOS PARDO 10. CELESTINA BERTOA TUSET Candidatura núm.: 2. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. ELADIO VERDIA GARCIA 2. JUAN CAAMAÑO REGUEIRA (Independiente) 3. MILENA CARBALLIDO COTELO 4. SANDRA REBON ZARAGOZA (Independiente) 5. SANTIAGO NOE BRANDON PEREZ (Independiente) 6. MARIA PALOMI RODRIGUEZ CASTIÑEIRA 7. MANUEL ANGEL DOMARCO VIEITES 8. EDUARDO GARCIA PAZOS (Independiente) 9. PATRICIA SANCHEZ MONTES (Independiente) 10. JOSE MARIA FUENTES LOPEZ (Independiente) 11. ANTONIO FEDERICO ALVAREZ CISNEROS 12. SUSANA MARIA REY GARCIA 13. FRANCISCO RODRIGUEZ FREIRE 14. MARIA NELLI GONZALEZ MENDEZ 15. JAIME GARCIA MATO (Independiente) 16. JUAN MANUEL RAMOS VARELA 17. SILVIA BELEN FRAGA SANTOS Suplentes 1. JOSE PATIÑO ESMORIS 2. MARIA DOLORES LANDEIRA NOVAS 3. JOSE ANGEL RAMA LISTA Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. XOAN MANOEL SANDE MUÑIZ 2. CAROLINA CASTIÑEIRAS BRANDON 3. OSCAR CALVO VARELA 4. DOLORES OVIEDO LAREU 5. MARTÍN BOCIJA RAMOS 6. BRAIS ZAS REY 7. SORAYA GRELA RODRIGUEZ 8. ANGEL BERTOA BOLON 9. ANGEL JOSE MALLO RAMOS 10. ISABEL BLANCO SUAREZ 11. MARCOS ANTONIO PAZOS SANCHEZ 12. MONICA CASTRO NOGAREDA 13. JOSE RAMON MALLO BUÑO 14. LUCIA DOMINGUEZ RODRIGUEZ 15. LUCIANO GARCIA COTELO 16. MANUEL GARCIA CAAMAÑO 17. MARIA JESUS TORVISO GUERRA Suplentes 1. XOSE MARIA COTELO FREIRE 2. LAURA MEDIN BLANCO 3. XOAN CARLOS SUEIRO SUAREZ 4. MIRIAM PONTE CASTIÑEIRAS 5. XOSE COLLAZO REGUEIRO 6. MARIA CARMEN REGUEIRA VARELA 7. ANXO SANDE MUÑIZ 8. OSCAR QUEIJEIRO LODEIRO Candidatura núm.: 4. TERRA GALEGA (TEGA) 1. ANTONIO ANTELO AÑON 2. JOSE MANUEL SANCHEZ SILVEIRA 3. FRANCISCO ANTONIO FERREIRO GARCIA 4. MAITE NAVEIRA IGLESIAS 5. MARIA DEL CARMEN CASAL PEREZ 6. FRANCISCO JOSE SUAREZ PEREZ 7. FRANCISCO RODRIGUEZ CASTRO 8. JOSE MANUEL FRAGA CASTRO 9. SANDRA CASAS QUEIJO 10. ESTRELLA ALBA MAÑANA MORENO 11. JESUS FRANCISCO RAMA VILLAR 12. JOSE RAMON VILAS ESMORIS 13. JOSE ANTONIO BARBEITO MIGUEZ 14. RAQUEL IGLESIAS SACO 15. FLORINDA CASAS CASAL 16. TOMAS SACRISTAN RUIZ 17. MERCEDES OTILIA AÑON GONZALEZ Suplentes 1. JESUS FRAGA CAMBON 2. PATRICIA FRAGA MARTINEZ 3. OVIDIO RAMON ANTELO COTELO

Circunscripción electoral: Cabana de Bergantiños

Candidatura núm.: 1. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. FERNANDO MARCELINO SOUTO VERDES 2. STEFANI DIAZ CASTIÑEIRA 3. MARIA LUZ VARELA VIDAL 4. JENNIFER PENEDO ALBORES 5. DAVID CANCELA GARCIA 6. JACINTO ALEJANDRO RIVERA FARIÑA 7. CATHERINA DIAZ CASTIÑEIRA 8. IVAN COTELO MATO 9. JUAN CARLOS RODRIGUEZ MOURELLE 10. MARIA NIEVES EIROA SOUTO 11. JUAN CARLOS LOPEZ OLIVEIRA Suplentes 1. DALILA VIZCAINO REGUEIRA 2. ANTONIO VAZQUEZ VARELA 3. JOSE LUIS GARCIA REIGIA 4. TAMARA EIROA CANOSA 5. JUAN FERNANDO MARQUEZ SENADE Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSE MUIÑO DOMINGUEZ 2. CARLOS MANUEL SANDE MARTINEZ 3. CARLOS ALLO CUNDINS 4. SHEILA RECAREY VARELA 5. BEGOÑA TORRADO LEMA 6. SANDRA MENDEZ BLANCO 7. MIRIAM MATO GIL 8. JOSE RAMON COUSILLAS REGUEIRA 9. SONIA SANDE LISTA 10. BORJA ANDRADE MONTES 11. ANA MARIA CASAS COUTO Suplentes 1. MARIA SOLEDAD LEMA LEMA 2. MARIA ESMERALDA GERPE RODRIGUEZ 3. SANDRA LEMA PARGA 4. JOSE MARIA RAMA NANTON 5. MANUEL BARRAL CASTRO Candidatura núm.: 3. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. ENRIQUE DIAZ VARELA 2. VANESSA BARREIRA RAMA 3. ADRIAN PAREDES RAMOS (Independiente) 4. MANUEL POSE VARELA 5. ANA MARIA SILVARREDONDA LEIS 6. MARIA BEATRIZ COSTA FARIÑA 7. MANUEL FRANCISCO MOREIRA LEMA 8. MARIA PAULA MOSCOSO VARELA 9. MANUEL BARREIRA AMEIJENDA 10. ALBA GONZALEZ CASTRO 11. JUSTO VALLEDOR ANDRADE Suplentes 1. JESUS AMADO VARELA 2. LUCIA MOREIRA MOSQUERA 3. MANUEL RAMA MOREIRA

Circunscripción electoral: Carballo

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MIGUEL-ANGEL FERREIRO SUAREZ 2. ANA-MARIA CASAIS RUIZ 3. BIBIANA BERTOA CAMBON 4. MARIA-BELEN INSUA TRIGO 5. HECTOR GARCIA ANDRADE 6. CARLOS REYES PEREIRA 7. ROBERTO GARCIA MIRA 8. ANA-BELEN COTELO DIAZ 9. CRISTIAN PUENTE DOCAMPO 10. MARGARITA ESMORIS FRAGA 11. ANTONIO PEREZ FELIPEZ 12. IVANA PUENTE SEOANE 13. LUIS-MIGUEL NOVO CASTRO 14. DANIEL CASAL RELLAN 15. VANESA CARRACEDO PEREZ 16. RUDI COTELO TORRES 17. MARIA CARMEN CASTRO PUGA 18. JAVIER VILARIÑO RAMA 19. AURELIO-ALFONSO NUÑEZ CENTENO 20. MARGARITA VARELA LEMA 21. ALBERTO SUEIRO PASTORIZA Suplentes 1. MANUEL VARELA REY 2. JUAN-CARLOS FUENTES TORRES 3. MONTSERRAT GERQUEIRO GESTO 4. SHEILA COTELO LADO 5. JUAN-MANUEL PENA CANEDO 6. JOSE-LUIS CASTRO COUTO 7. MARIA-ESPERANZA PAN COLLAZO Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. EVENCIO FERRERO RODRÍGUEZ 2. MARÍA-BELEN LENDOIRO ESMORÍS 3. XOSÉ REGUEIRA VARELA 4. MILAGROS LANTES SEÁREZ 5. LUIS-MARÍA LAMAS ALVAREZ 6. MARÍA DEL CARMEN URES GARCÍA 7. MIGUEL-ANGEL VALES MALLO 8. MARÍA DEL MAR EIRÍS VILLAR 9. MARCOS-JOSÉ TRIGO FACAL 10. MARIA CARMEN REGUEIRA BALDOMIR 11. INÉS RODRÍGUEZ MUIÑO 12. JOSÉ-DANIEL PÉREZ LÓPEZ 13. BEGOÑA MOSOSO VARELA 14. JUAN-MANUEL SEOANE COLLAZO 15. RAQUEL RODRÍGUEZ POSE 16. ANTONIO RODRÍGUEZ PORTEIRO 17. VERÓNICA NAYA RAMA 18. AGUSTÍN VARELA ALVAREZ 19. EVA RODRÍGUEZ PORTOS 20. JOSÉ-ANTONIO BELLO FRAGA 21. ZAIRA CAAMAÑO REMUIÑÁN Suplentes 1. ANGEL DE LA FUENTE SUBIELA 2. DIANA SUÁREZ FERREIRO 3. FRANCISCO-JAVIER GRAÑA AÑÓN 4. LIDIA-MARIA CAMBÓN PERISCAL 5. SANTIAGO RAMIRO DOMINGUEZ 6. MARÍA-PILAR TRIGO SUÁREZ 7. BENEDICTO VIÑA COSTA 8. IRENE GARCÍA AREOSA 9. YESSICA-MARÍA CALVO MARTÍNEZ 10. JOSÉ-MANUEL BUÑO SUÁREZ Candidatura núm.: 3. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. MARIA CARMEN VILA BLANCO 2. VALENTIN COSTA TRILLO 3. MARIA TORRES POSE 4. MARTIN ALEJANDRO ORTIZ OTERO 5. MARIA ISOLINA LOUREIRO TASENDE 6. ESTEBAN TRIGO GARCIA 7. GUADALUPE BLANCO VAZQUEZ (Independiente) 8. JUAN PENSADO MARROZOS 9. PATRICIA GESTO POMBO 10. JESUS VELO REGUERA 11. SANDRA VIÑA VAZQUEZ 12. JUAN RAMON RAMA POSE 13. MARIA ISABEL LISTA CASTRO 14. CESAR FERNANDO VARELA NOVO 15. RAQUEL PORTEIRO SEGOVIA 16. VICTOR HUGO ROCHA SILVA 17. VANESA BOTANA SUAREZ 18. SERGIO FILGUEIRA BRANDON 19. MARIA LUZ VAZQUEZ BERMUDEZ 20. OSCAR MANUEL ALVAREZ COUTO 21. JOSE ANTONIO VIÑA PATIÑO Suplentes 1. CRISTINA CASAS CASTRO 2. JOSE ANTONIO VILA LEMA 3. AUREA ASUNCION GARCIA FERNANDEZ Candidatura núm.: 4. SON (SON) 1. JESUS DEUS GENDE (SON CARBALLO) 2. MANUEL FERNANDEZ GESTO (SON CARBALLO) 3. JESSICA PALLAS FILGUEIRA (Independiente) 4. MARIA DEL CARMEN PIÑEIRO PIÑEIRO (Independiente) 5. JOSE AMANCIO MARROZOS BECERRA (Independiente) 6. RAMIRO VAZQUEZ CUNDINS (Independiente) 7. MARIA CRISTINA SUAREZ COUTO (Independiente) 8. JESUS ALVAREZ CURRAS (Independiente) 9. DOLORES BEATRIZ VAZQUEZ GARCIA (Independiente) 10. JUAN MANUEL REBOLLO BLAZQUEZ (Independiente) 11. ALEJANDRA VAZQUEZ SANTOS (Independiente) 12. JOSE MANUEL REY PENSADO (Independiente) 13. YOLANDA REMUIÑAN RODRIGUEZ (Independiente) 14. MIGUEL ANGEL DEUS CALO (SON CARBALLO) 15. CONSUELO REMUIÑAN RODRIGUEZ (Independiente) 16. JUAN CARLOS REY PENSADO (Independiente) 17. LUIS TASENDE ARNEJO (Independiente) 18. JOSE MANUEL PEREZ RAMA (Independiente) 19. ALBA MARIA MARROZOS BECERRA (Independiente) 20. LIDIA RODRIGUEZ ALVITE (Independiente) 21. MANUEL PAZOS IGLESIAS (Independiente) Suplentes 1. JOSE AMARELLE BELLO (Independiente) Candidatura núm.: 5. TERRA GALEGA (TEGA) 1. MANUEL ANDRADE CRISTOBAL 2. JOSE BELLO PALLAS 3. ESTEFANIA CANOSA CASTIÑEIRA 4. ANDRES EIRIS BARCA 5. ROSALIA RODRIGUEZ LOPEZ 6. PATRICIA MARIA PEREIRA LORENZO 7. JESUS NION SUAREZ 8. MARIA PILAR GARCIA SOUTO 9. REBECA COTELO PEREZ 10. ISMAEL VARELA FUENTES 11. JUAN FRANCISCO PEREZ FERREIRO 12. BRAIS COUTO SUAREZ 13. MARINA ESTHER TRABA POMBO 14. ENRIQUE PEREZ BRANDON 15. PATRICIA RODRIGUEZ NION 16. JOSE BELLO LOPEZ 17. RAFAEL CANCELA GENDE 18. DANIEL GOMEZ BOLON 19. MARIA ELENA TORRESIN NIETO 20. ADELINA FERNANDEZ TAIBO 21. JOSE MANUEL VARELA CORNIDE Suplentes 1. MANUEL ANGEL PEREZ LODEIRO 2. CONSUELO RAMA BARIZO 3. JOSE VIÑA SANTOS 4. TAMARA REMUIÑAN GARCIA 5. ISOLINO CANTELAR RODRIGUEZ 6. PAULA MARIA REY GOMEZ 7. JOSE POMBO FARIÑA 8. MARIA ISABEL SUAREZ TRABA 9. EMILIO RODRIGUEZ VARELA 10. SERGIO FEDERICO ACOSTA COLLAZO Candidatura núm.: 6. COMPROMISO POR GALICIA (CxG) 1. MARIA ESTHER IGLESIAS BARREIRO 2. JOSE MANUEL GARCIA NOYA 3. ADRIAN VAZQUEZ FARIÑA 4. PABLO NOVO MARIÑO 5. SORAYA PAZOS TERNADE 6. ROSA MARIA GARCIA LORENZO 7. ABEL VIAÑO ROJO 8. ROBERTO SUAREZ GONZALEZ 9. ANDREA GONZALEZ GARDA 10. MARIA DEL CARMEN FERNANDEZ CEREIJO 11. MAXIMO GARCIA PENSADO 12. ANABELA LAGE FRAGA 13. NESTOR PAZOS IGLESIAS 14. BEATRIZ COSTA LAVANDEIRA 15. MARIA MONSERRAT FREIRE VILANOVA 16. IVAN BUSTO GARCIA 17. SERGIO GARCIA MANCEBO 18. LAURA IGLESIAS MORA 19. MARIA AMPARO ESPASANDIN TORRES 20. FRANCISCO JAVIER CABRERA MARIÑO 21. MARIA SOL ANDRADE CURRAS

Circunscripción electoral: Coristanco

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. ANTONIO PENSADO PLAGARO 2. JUAN GARCIA VELO 3. MARIA ANGELES GEMA EIROA VILLAR 4. CLARISA COUTO CASTRO 5. EMILIO FONDO NOVO 6. LUIS SOUTO GOMEZ 7. JOSE RODRIGUEZ CONDE 8. RAMON ANGEL POSE ARIJON 9. LORENA MIRA MATO 10. VANESA MOURO RIAL 11. MARCELINO CAMBRE BOUZAS 12. ANA ESTEFANIA FERNANDEZ LORENZO 13. ADOLFINA ABELENDA COUTO Suplentes 1. MANUEL LOPEZ SUAREZ 2. MARIA TERESA SOUTO SOUTULLO 3. JOSEFA FOLLENTE VAZQUEZ 4. MANUEL BAÑOBRE BARJA 5. ALBERTO PEREZ PENSADO 6. JOSE RAMON MUÑIZ POSE 7. TANIA PEREZ MARTINEZ 8. ANTONIO LAVANDEIRA GARCIA 9. MARIA ESTHER LAMAS VAZQUEZ Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. LAURA MARIÑO TAIBO 2. VITOR RECAREI AÑON 3. MARIA MARGARITA TORREIRA PEREZ 4. JOSE ANTONIO ANDRADE FIGUEIRAS 5. BEATRIZ DE RAMON RODRIGUEZ 6. HADRIAN CANOSA RODRIGUEZ 7. JOSEFA BASTON OSINDE 8. MANUEL ANTON PASTORIZA SUAREZ 9. MONICA MARTINEZ PORTEIRO 10. DAVID SOUTULLO TRIGO 11. MARIA ISABEL SANCHEZ RIAL 12. JUAN MARCOS BARCA RABUÑAL 13. LEONARDO JOSE FACAL AMADO Suplentes 1. MARIA DEL CARMEN VECINO BERMUDEZ 2. YESSICA NANTÓN REMUIÑAN 3. ENRIQUE JOSE SERRA COBAS Candidatura núm.: 3. COMPROMISO POR GALICIA (CxG) 1. MARIA MANUELA RODRIGUEZ PEREIRO 2. XOAN ANTON PEREZ LEMA 3. MIGUEL ANTONIO MUIÑO MATO 4. JOSE ALBERTO REY RIVEIRO 5. MARIA DEL CARMEN PAZOS CANCELA 6. MARIA DEL ROCIO RODRIGUEZ PEREIRO 7. RAMON FRANCISCO ALDAO VARELA 8. RAFAEL JOSE TRAFICANTE FERNANDEZ 9. HUMBERTO REYES GOMEZ 10. MARIA NOEL CASTRO RODRIGUEZ 11. JESUS RAFAEL CALVO GROBAS 12. MARIA ROSARIO FERNANDEZ BELLO 13. ADRIANA RODRIGUEZ RODRIGUEZ Candidatura núm.: 4. TERRA GALEGA (TEGA) 1. AMANCIO LAVANDEIRA SUAREZ 2. LAURA TASENDE CANCELA 3. ANDRES MANUEL DIAZ ABELEDO 4. MARIA DOLORES TAIBO LAVANDEIRA 5. VERONICA FACAL RODRIGUEZ 6. JOSE MANUEL DIAZ REY 7. RAMIRO SANCHEZ SANJURJO 8. CRISTIAN ANDRADE RODRIGUEZ 9. MACARENA TASENDE FRAGA 10. JOSEFA CAAMAÑO SOTO 11. JAIME TABOADA LEMA 12. MARIA ISABEL REY PORTEIRO 13. ANTONIO MANUEL LOPEZ GARCIA Suplentes 1. SONIA BEATRIZ BLANCO GERPE 2. ANTONIO ANDRADE POSE 3. DAVID PEREZ NOVAS 4. JOSE LUIS FERNANDEZ FACAL 5. MARIA BEGOÑA GOMEZ SUAREZ 6. MARIA DOLORES RODRIGUEZ CURES Candidatura núm.: 5. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. ABRAHAN GERPE MUÑIZ 2. MONICA OSINDE VAZQUEZ 3. JOSE MARIA PENSADO PLAGARO 4. RAMON SANCHEZ SANCHEZ 5. MARIA PILAR VILLAR FERNANDEZ (Independiente) 6. BENEDICTO GARCIA MUÑIZ (Independiente) 7. AMANCIO PORTEIRO PEREZ 8. BRUNO VARELA GARCIA (Independiente) 9. RAQUEL DUARTE CALO (Independiente) 10. FATIMA RODRIGUEZ VILAR (Independiente) 11. MIRIAM SOBRINO SEOANE (Independiente) 12. MIGUEL ANGEL RODRIGUEZ CONDE 13. ELIDA AMARELLE RODRIGUEZ (Independiente) Suplentes 1. ANA GESTO POSE (Independiente) 2. GONZALO ROGELIO VILARIÑO REINO (Independiente) 3. LUCIANO SANCHEZ SEOANE

Circunscripción electoral: Laxe

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSE LUIS PEREZ AÑON 2. MARIA JOSE RAMOS CASTRO 3. TANIA MARIA BANEIRA PEREZ 4. FRANCISCO CHARLIN ORONS 5. MARIA BEGOÑA ROMAR SONEIRA 6. DIEGO SOTO PEREIRO 7. EULOGIO CONSTANTINO CASTIÑEIRA 8. MARIA MERCEDES VALIÑA RODRIGUEZ 9. JOSE LUIS LEMA REDONDO 10. MARIA MERDEDES VAZQUEZ RODRIGUEZ 11. JOSE LUIS SERRAPIO CASTRO Suplentes 1. LUIS SUENA AMIGO 2. MARIA PILAR DOURADO VELOSO Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. XOSE MANUEL POSE LEMA 2. XULIA MIRA SUAREZ 3. DIANA TOJA LEMA 4. FERNANDO SERRAPIO LAVANDEIRA 5. AARON JONATHAN RODRIGUEZ FIDALGO 6. MARIA DEL CARMEN AÑON VAZQUEZ 7. PAULO VAZQUEZ ACOSTA 8. EMMA PAZ CIBRAN 9. JOSE MANUEL GOMEZ BARCIA 10. FRANCISCO JAVIER MIRA RODRIGUEZ 11. TERESA MARIA VARELA POSE Suplentes 1. ALVARO LEMA PARDIÑAS 2. FERNANDO ALVAREZ AMADO 3. PATRICIA DIOS MIRA Candidatura núm.: 3. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. JOSE MANUEL MOUZO CASTIÑEIRA 2. MARIA DOLORES TOJA SUAREZ (Independiente) 3. MANUEL ESMORIS COTELO 4. ANA MARIA HERMO VALES (Independiente) 5. RICARDO FACAL CASTIÑEIRA (Independiente) 6. FRANCISCO ORDOÑEZ PARGA (Independiente) 7. RAQUEL VAZQUEZ RIVERA (Independiente) 8. MARTA CAAMAÑO ALVARELLOS (Independiente) 9. GERMANIA IGLESIAS DOMINGUEZ (Independiente) 10. ANTONIO CARRACEDO SACEDON 11. VICTOR MANUEL GARCIA POSE (Independiente) Suplentes 1. ISABEL RIO MARTINEZ (Independiente) 2. BLANCA LENY VICTORINA PRADO BICEÑO (Independiente) 3. ANDRES VARELA PEREZ (Independiente) 4. JOSE NOVOA BARREIRA (Independiente)

Circunscripción electoral: Malpica de Bergantiños

Candidatura núm.: 1. SON (SON) 1. FRANCICO QUIROGA LOPEZ (Independiente) 2. ROBERTO GARCIA FERREIRO (SON D` aquí) 3. FRANCICO XOSE GORIN MOREIRA (Independiente) 4. ESTEFANIA VARELA REY (Independiente) 5. BLANDINA PUÑAL TORRADO (Independiente) 6. ALFONSO VIDAL VARELA (Independiente) 7. ANTONIO MANCEBO VICENTE (Independiente) 8. MARIA JOSEFA QUIROGA LOPEZ (Independiente) 9. MARIA JESUS ROBORIDO ROJO (Independiente) 10. PATRICIA FERNANDEZ RODRIGUEZ (Independiente) 11. SAMUEL RODRIGUEZ PARDIÑAS (SON D` aquí) 12. MARIA DEL CARMEN BECERRA VICENTE (Independiente) 13. MARIA PUÑAL BOUZAS (Independiente) Candidatura núm.: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. EDUARDO JOSE PARGA VEIGA 2. MIGUEL ANGEL FERNANDEZ MIRA 3. IAGO ESPASANDIN VARELA 4. MARIA SOLEDAD BLANCO GORIN 5. NOELIA FREIJEIRO NOVO 6. MARIA DEL PILAR DOLDAN POSE 7. ALVARO CARRIL RODRIGUEZ 8. GABRIEL COSTA GARCIA 9. JULIO JOSE VILA DIAZ 10. MARIA DEL CARMEN DOLDAN GARCIA 11. MERCEDES SOUTO MESURA 12. CARLOS ALBERTO PEREZ COTELO 13. MARIA DOLORES CERVIÑO POSE Suplentes 1. ADRIANA COUTO BLANCO 2. JOSE LUIS VEIGA VEIGA 3. OSCAR MANUEL GOMEZ PARDO 4. MARIA DEL CARMEN PEREZ GONZALEZ 5. MANUEL LEMA BLANCO Candidatura núm.: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. FRANCISCO SOUTO BARREIRO 2. MARIA DEL MAR ORDOÑEZ VARELA 3. VICTOR MANUEL SUAREZ GONZALEZ 4. MARCOS ALFEIRAN RODRIGUEZ 5. TAMARA LAMELA VARELA 6. MONSERRAT IGLESIAS RELLAN 7. MARIA DEL ROSARIO FERNANDEZ CANCELA 8. JOSE SUAREZ GARRIDO 9. MARIA DEL CARMEN VARELA MATO 10. JUAN CARLOS RODRIGUEZ VELO 11. GUMERSINDA VEIGA COUSILLAS 12. AGUSTIN LEMA VERDES 13. DANIEL GARCIA REIGIA Candidatura núm.: 4. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. MARIA ISABEL LOUREIRO VARELA 2. ROGELIO PEDREIRA GARCIA 3. MARIA MANUELA ALVAREZ REY 4. ELADIO RAMON MOSCOSO CASAL (Independiente) 5. SERGIO MANUEL GARCIA VILLAR 6. BELEN LOPEZ PEREZ (Independiente) 7. JOSE LUIS SUAREZ GARRIDO (Independiente) 8. ANA VANESSA ANDRES RODRIGUEZ (Independiente) 9. ALBA CASTRO CANCELA (Independiente) 10. ISIDRO PORTEIRO VARELA (Independiente) 11. MARIA DEL CARMEN CHOUCIÑO COTELO (Independiente) 12. JOSE MARIA VARELA LEMA 13. RAFAEL MESURA POSE Suplentes 1. AGUSTIN SUAREZ GARRIDO 2. MARIA JOSEFA VARELA VARELA (Independiente) 3. GLORIA CARRIL POMBO Candidatura núm.: 5. ALTERNATIVA DOS INDEPENDIENTES POR MALPICA (A.I.M.) 1. ALFREDO CAÑIZO GARRIDO 2. ANTONIO MANUEL PEREIRA RODRIGUEZ 3. MARIA CARMEN SANCHEZ VARELA 4. MARIA CRISTINA CASTRO POSE 5. YOLANDA POSE SOUTO 6. MARCOS ANDRES ORDOÑEZ RODRIGUEZ 7. JUAN CARLOS SUAREZ PEREZ 8. TANIA MARIA RODRIGUEZ GARCIA 9. PEDRO PEREZ MARTELO 10. MARIA DEL ROCIO POSE GOMEZ 11. MAXIMINO CASTRO POMBO 12. CARLA VEIGA CANIZAS 13. ENMA MARIA VAZQUEZ VARELA Suplentes 1. LAURA MATO VARELA 2. GONZALO RODRIGUEZ VARELA 3. FERNANDO CARBAJALES LOUREIRO 4. PABLO CASAL ANTELO 5. SHEILA TRIGO RUIZ 6. PAULA PEREZ ANDRADE 7. GONZALO ALVAREZ FREITAS 8. MARIA PAMELA TRIGO GARCIA 9. VANESSA RODRIGUEZ GARCIA 10. JOSE DAVID LEMA BASTON

Circunscripción electoral: Ponteceso

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. JOSE LUIS FONDO AGUIAR 2. OSCAR MANUEL REY CALO 3. SUSANA COUSILLAS SANCHEZ 4. MARIA DEL MAR DURAN MATO 5. JOSE LUIS BERMUDEZ GARCIA 6. ALBERTO AMADO CANCELA 7. BEATRIZ MARTINEZ CALVO 8. MARGARITA RODRIGUEZ POSE 9. JOSE VARELA AMEIJENDA 10. ANA GONDA GONZALEZ 11. OBDULIA FERNANDEZ GRAIÑO 12. ELISEO ROMERO RODRIGUEZ 13. MARIA YOLANDA VIDAL RODRIGUEZ Suplentes 1. ADOLFO FRANCISCO VALIÑA VAZQUEZ Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO (B.N.G.) 1. CARLOS PENEDO CASMARTIÑO 2. LUCIA VECINO SOUTO 3. SANDRA MARIA SOUTO GOMEZ 4. JUAN JOSE BERMUDEZ GARCIA 5. PAULA COUSILLAS PENA 6. MANUEL FERNANDO RIVERA POSE 7. MARIA SONIA MUÑOZ MARQUEZ 8. JOSE LUIS VARELA VIDAL 9. EMMA ABELLA CRUZ 10. ALVARO SOUTO LOPEZ 11. MARIA DEL CARMEN LISTA NEIRA 12. ANDRES AMADO FONDO 13. JOSE SOUTO RIVERA Candidatura núm.: 3. PARTIDO SOCIALISTA OBRERO ESPAÑOL (P.S.O.E.) 1. XOSE LOIS GARCIA CARBALLIDO 2. ISABEL VUELTA GONZALEZ 3. SUSANA MARIA TOJA BLANCO 4. JOSE LUIS PENA ROMAY 5. JOSE MANUEL RAMA VEIGA 6. MARIA CARMEN LEMA FERNANDEZ 7. GEMA SAGNIER TORRAS 8. JULIAN VILA VILLAR 9. JOSE ANTONIO RODRIGUEZ SOUTULLO 10. JOSE COSTA GARCIA 11. MARIA SONIA VAZQUEZ IGLESIAS 12. VICTOR MANUEL CAMBON PAZ 13. ASUNCION VARELA VECINO Suplentes 1. MANUEL POSE ALVAREZ 2. MARIA DOLORES BERMUDEZ VARELA 3. ALFREDO TORRES VILLAR 4. JOSE MANUEL POSE FONDO 5. MARIA ENCARNACION RODRIGUEZ BARCA (Independiente) Candidatura núm.: 4. SON (SON) 1. JOSE MANUEL POSE VERDES (Independiente) 2. MARCO ANTONIO VARELA VIDAL (Independiente) 3. MARIA ANGELES CARABEL MOSQUEIRA (Independiente) 4. MARIA DEL CARMEN MATO GONZALEZ (Independiente) 5. ELISEO SUAREZ TRIGO (Independiente) 6. EDUARDO VARELA LOPEZ (Independiente) 7. LAURA VALIÑA AMADO (Independiente) 8. ANGELA VARELA GARCIA (Independiente) 9. MARCOS COTELO SOUTO (Independiente) 10. ESTRELLA CASTRO VARELA (Independiente) 11. ALEJANDRO SANTOS RODRIGUEZ (Independiente) 12. MARIA DE LA CRUZ RODRIGUEZ MATO (Independiente) 13. ADRIAN POSE GONTAD (Independiente)

Circunscripción electoral: Mazaricos

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. NICO MANUEL MARTINEZ ALMALLO 2. FRANCISCO REY CAAMAÑO 3. MELISSA ALVITE MARTINEZ 4. JUAN JOSE BARCIA RIVEIRO 5. DEISI CAMBEIRO CAAMAÑO 6. FRANCISCO JAVIER PARIS BLANCO 7. VENTURA PEREZ CAMBEIRO 8. FRUCTUOSO FRANCISCO PEREZ SUAREZ 9. MONICA CAAMAÑO MANCEBO 10. TANIA DEL RIO DANIS 11. SONIA GONZALEZ CERBAN Suplentes 1. JUAN MANUEL ANTELO ESPERANTE 2. LETICIA DEL RIO LAGO 3. MANUEL MAXIMINO SANDE RODRIGUEZ 4. MARIA DEL CARMEN GONZALEZ MOREIRA 5. FRANCISCO FERNANDEZ TRILLO Candidatura núm.: 2. COMPROMISO POR MAZARICOS/COMPROMISO POR GALICIA - CONCELLOS TRANSPARENTES (CxG - CCTT) 1. SANTIAGO CORZON MARTINEZ 2. ELIAS AARON REY NUÑEZ 3. MONICA SANVICENTE MARTINEZ 4. MARIA DOMINGA SIEIRA MARTINEZ 5. CRISTIAN PENSADO RECAREY 6. JOHANNA SANVICENTE MARTINEZ 7. DAMIAN PARIS LABANDEIRA 8. LUCIA MARTINEZ COUSO 9. XOSE ANTON FREIRE RAMOS 10. ISMAEL FERNANDEZ MARTINEZ 11. MARIA FRANCISCA GONZALEZ RODRIGUEZ Candidatura núm.: 3. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG-PSOE) 1. SECUNDINO RAMOS FREITA 2. CRISTINA RODRIGUEZ FERREIRO 3. JOSE ANTONIO PORTEIRO ALLO 4. EVA MARIA GARCIA RODRIGUEZ 5. JOSE ANTONIO ANTELO GONZALEZ 6. ALICIA LOPEZ BEIRO (Independiente) 7. OSCAR JOSE ALMALLO ANTELO (Independiente) 8. ALEXANDRA LASTRA MOURELOS (Independiente) 9. MANUEL ANTELO RODRIGUEZ 10. VANESA SIEIRA MARTINEZ (Independiente) 11. JOSE RAMON SENRA SENRA Suplentes 1. MANUELA SILVA GARRIDO (Independiente) 2. HERMINIO CAAMAÑO RIVEIRO Candidatura núm.: 4. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. JUAN JOSE BLANCO RIVEIRO 2. JOSE LUIS CIVES FERRADAS 3. BEATRIZ ALVITE NOVIO 4. ESTEBAN PEREIRO ESPERANTE 5. CATARINA MARIA BEIRO ALVITE 6. JUAN MANUEL GARCIA CASTRO 7. VANESA PEREIRA ANTELO 8. JOSE MIGUEL BLANCO MARTINEZ 9. ANDRES QUINTANS FORNIS 10. BEATRIZ PARIS AGEITOS 11. LETICIA GONZALEZ GRILLE Suplentes 1. JORGE DOMINGO VILLAR COBAS 2. MARIA MONTSERRAT GARCIA CASTELO 3. JOSE MANUEL CAMPOS GONZALEZ 4. MARTIN ALEJANDRO GONZALEZ CALO 5. TANIA MARTINEZ PAIS 6. JOSE MANUEL CAAMAÑO SIEIRA 7. MARIA ISABEL SANTOS RODRIGUEZ 8. JOSE MIGUEL CALO RIAL 9. JUAN GONZALEZ ALVITE 10. MARIA AURORA SOUTO RIVERA

Circunscripción electoral: Muros

Candidatura núm.: 1. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MARIA INES MONTEAGUDO ROMERO 2. JOSE VAZQUEZ RAMA 3. ALIANZA UHIA PATIÑO 4. JOSE ANGEL HERMIDA SIMIL 5. MARIA DEL CARMEN GONZALEZ GARCIA 6. ELADIO LUACES SENDON 7. ROCIO FERNANDEZ FORMOSO 8. FERNANDO FERNANDEZ TAJES 9. FATIMA SENDON MARTINEZ 10. MANUEL RAMON LESTON MARTINEZ 11. ESTEBAN LAGO MARTINEZ 12. ISRAEL REY SANDE 13. MARIA MANUELA CANTARIÑO CUBELO Suplentes 1. DOLORES ROGELIA CAAMAÑO CAAMAÑO 2. JOSE MANUEL NUÑEZ SENDON 3. MARIA FABEIRO ROMERO Candidatura núm.: 2. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (B.N.G.) 1. MANUEL MARIA GARCIA FERNANDEZ 2. PAULA SIMAL MAYO 3. JOSE RAMON NUÑEZ FERNANDEZ 4. ALBERTO JUAN LESTON CAMBEIRO 5. MARIA LAGO LESTON (Independiente) 6. MARUXA MARTINEZ ROMANI 7. JOSE MARIA BEIRO FORMOSO 8. MARIA JESUS BEIRO GALINDO 9. MARINA GARCIA LAMELA 10. MARIO MARTINEZ LAGO 11. ALBA FIGUEROA GARCIA 12. JOSÉ SANTIAGO LAGO LOPEZ 13. MANUEL MARIA PENA SILVA Candidatura núm.: 3. COMPROMISO POR GALICIA - CONCELLOS TRANSPARENTES (CxG - CCTT) 1. MARIA XOSE ALFONSO TORRES 2. JOSE MANUEL QUINTELA FERNANDEZ 3. JOSE ANTONIO UHIA MARTINEZ 4. MARIA SAMBADE LLORENS 5. MANUEL MARTINEZ CAAMAÑO 6. MARIA CERNADAS FIGUEIRAS 7. MARIA ANTONIA SANDE SANDE 8. MARCO ANTON LOXO VILAS 9. XOAN ANTON LADO LAGO 10. MARIA DO MAR CAAMAÑO VALLE 11. JUAN MANUEL LAGO FERNANDEZ 12. MARIA LADO REY 13. MARIA DOLORES CAAMAÑO CERNADAS Candidatura núm.: 4. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG-PSOE) 1. CARIDAD GONZALEZ CERVIÑO 2. SANDRA MANEIRO PAIS 3. ENRIQUE RIOMAYOR CAAMAÑO (Independiente) 4. MANUEL BARTOLOME FREIRE EIRAS 5. Mª DEL ROSARIO FERNANDEZ PIÑEIRO 6. JOSE SANTIAGO BARREIROS SIABA (Independiente) 7. MARIA ELENA SIEIRA TRILLO 8. GONZALO BREA ROMANI 9. DOMINGA FERNANDEZ LADO (Independiente) 10. JUAN RAMON RIOMAYOR PRIEGUE 11. ALBA RAMA ROMERO 12. JESUS SIABA FERNANDEZ 13. BELARMINO MANEIRO REY Suplentes 1. MARIA ELENA DOMINGUEZ COSTA 2. JOSE ANGEL MARTINEZ MARTINEZ 3. ROMAN ROMERO ALBORES

Circunscrición electoral: Santa Comba

Candidatura número: 1. PARTIDO DOS SOCIALISTAS DE GALICIA - PSOE (PSdeG-PSOE) 1. JOSE ANTONIO UCHA VELO 2. MIGUEL CAAMAÑO ESPASANDIN 3. PATRICIA VAL ANTELO 4. ESTEFANIA CALVELO MUÑIZ 5. MARIA ISABEL GESTO GESTO 6. CARLOS TURNES ROMERO 7. FERNANDO VILAS CALVELO 8. MARIA GOMEZ RIAL 9. ALVARO LOPEZ RILO 10. LUCIA BLANCO CARRIL 11. JOSE MANUEL BLANCO OTERO 12. JOSE OMAR PENSADO RIAL 13. ISOLINA NOVO ANTELO Suplentes 1. EMILIO GERPE NOVO 2. ROCIO MOURO RAMAS 3. MARIA ELISA GARCIA CAPELO 4. MANUEL MARTINEZ TAJES Candidatura número: 2. PARTIDO POPULAR (P.P.) 1. MARIA JOSEFA POSE RODRÍGUEZ 2. MARIA ESTHER ESPASANDÍN TURNES 3. JOSE GARCÍA SUAREZ 4. JOSE POSE PAZOS 5. JUAN CARLOS PÉREZ GERPE 6. JUAN CARLOS ANTELO MAROÑAS 7. FLORA CALO BLANCO 8. MANUEL RAFAEL LIÑARES GONZÁLEZ 9. JESUS DOURINO FORJAN FERREIRO 10. PALMIRA LENITA REDONDO LOPÉZ 11. MANUEL GARCÍA COUTO 12. MARIA JOSE NEGREIRA MOURELLE 13. SILVIA COUTO NIETO Suplentes 1. MARÍA CALVO FERROL 2. JOSE GERPE RIEIRO 3. MARIA ANGELES GARCÍA RODRÍGUEZ 4. MANUEL GONZÁLEZ MARTÍNEZ 5. MIGUEL PAZOS NUÑEZ 6. GLORIA RAMOS ABELLEIRA 7. JOSE ANTONIO GESTO GARCÍA 8. PAULA RODRÍGUEZ CANEDO 9. JORGE GARABAL CASANOVA 10. BENIGNO ÁNGEL CASTRO LOIS Candidatura número: 3. BLOQUE NACIONALISTA GALEGO-ASEMBLEAS ABERTAS (BNG) 1. ALEJANDRO ANTELO NOYA 2. RAFAEL VILARIÑO SUAREZ 3. FATIMA SANCHEZ BLANCO 4. MONSERRAT SANCHEZ MANCEBO 5. FRANCISCO IGLESIAS AGRA 6. LUIS ALBERTO PAZOS MIRA 7. JAVIER ANTELO CASTRO 8. JOSE MANUEL ABELENDA GARCIA 9. MERCEDES PEREZ OTERO 10. IOLANDA LUEIRO GARCIA 11. MANUEL MOURELLE LEMA 12. CARMEN MARIA RIVAS LOIS 13. MARIA DEL PILAR ESTEVEZ RODRIGUEZ Suplentes 1. FELIPE GARCIA CALVO Candidatura número: 4. TERRA GALEGA (TEGA) 1. FRANCISCO JOSÉ AMEIGEIRAS ÁLVAREZ 2. JAVIER FACAL CALVO 3. SILVIA CANCELA BLANCO 4. CARMEN MARIÑO REBORIDO 5. JUAN ALFONSO GARCÍA CALVELO 6. JUAN VÁZQUEZ RODRÍGUEZ 7. JESÚS VIEITES MAROÑAS 8. SUSANA DOLORES GERPE GESTO 9. MANUEL VILACOBA ROMERO 10. MARÍA DEL CARMEN CUNS ALVITE 11. JOSÉ MANUEL CALVO SUÁREZ 12. MARÍA SANDRA VILA FERNÁNDEZ 13. MARÍA RÍO MUÍÑO Suplentes 1. MANUEL CALVELO CAAMAÑO 2. JOSÉ MANUEL RODRÍGUEZ TORREIRA 3. ALEJANDRO POMBO POMBO 4. SANDRA CASTRO TORREIRA 5. MARÍA JOSÉ RÍO CARRIL 6. HERMINIO GIL GARCÍA 7. BEATRIZ POMBO ÁLVAREZ 8. MARÍA JOSÉ SUÁREZ GARCÍA 9. JUAN LIRES RIAL 10. RAMÓN CALVO AMEIJEIRAS

Eleccións #24M Concello a Concello

Novas interesantes

Novas sobre as Eleccións Municipais

Novas sobre as Eleccións Xerais

Máis novas políticas

Fonte

Comentarios