#Listas26M Corcubión: Case Sempre todo igual en Corcubión
12:04 24/04/19
Hoxe, 24 de abril, publícanse as listas definitivas de cara ás eleccións municipais do vindeiro 26 de maio.
En Corcubión a chegada das Mareas Locais, en clave de independientes baixo o sino Sempre Corcubión, pode cambiar o panorama de igualdade que se vía nas últimas eleccións entre PSOE e BNG. Dúas listas na que practicamente non hai variacións nestes anos, demostrando a dificultade para unir xente á política.
O PSOE parte ca lixeira vantaxe da alcaldía durante as últimas lexislaturas, pero cada voto é un mundo no pequeno concello de San Marcos.
O PP buscará manter a súa posición, e Paco Rojo intentará ter presencia do pleno tras varios anos de fracaso.
Sempre Corcubión - Mareas Locais
- 1. ALFREDO BENIGNO GONZALEZ GARCIA
- 2. DAVID SILVA BLANCO
- 3. MIGUEL ANGEL PET CANTO
- 4. SUSANA GONZALEZ SANTOS
- 5. MARIA JESUS DOMINGUEZ TRABA
- 6. MARIA DEL CARMEN CAAMAÑO ALONSO
- 7. MANUEL ANGEL ABELLO SANCHEZ
- 8. BRAIS CRISTINO TRILLO
- 9. FRANCISCO GONZALEZ AGUILAR
Suplentes:
- 1. JOSE JUAN PALAZON BARANDELA
- 2. ALEJANDRO CASTRO SILVA
- 3. MARIA ISABEL CASTREGE PAZOS
Partido Autónomo de Corcubión (PACOR)
- 1. JOSE RAMON ROJO RODRIGUEZ
- 2. JOSE ROBERTO GONZALEZ RIGAUT
- 3. ARANCHA TRILLO AGULLEIRO
- 4. LEONOR ROCIO MEIJIDE MOUZO
- 5. JOSE SANTAMARIA OCA
- 6. MANUEL ROJO LEMA
- 7. ANGELA ROJO LEMA
- 8. MAGDALENA CLAUDIA TRILLO TRABA
- 9. DANIEL BARRAL IGLESIAS
Suplentes:
- 1. MARIA CARMEN ROJO RODRIGUEZ
PSOE de Corcubión
- 1. MANUEL INSUA INSUA
- 2. MARIA MANUELA FERNANDEZ LOURO
- 3. JOSE ANTONIO LOURO PAIS
- 4. MARIA DELIA LADO REDONDA
- 5. JORGE DOMINGUEZ CASTRO
- 6. MILAGROS MARIA GAREA MOLEDO
- 7. CRISTINA PAPIN MARCOTE
- 8. JUAN CARLOS LADO REDONDA
- 9. OLGA MARTINEZ TRILLO
Suplentes:
- 1. JUAN CARLOS CANOVAS DIAZ
- 2. MARIA DEL CARMEN CERNADAS LADO
- 3. MARIA CONCEPCION MILLAN CALENTI
- 4. LUCIA GONZALEZ GARCIA
- 5. JUAN JAVIER INSUA INSUA
BNG de Corcubión
- 1. XOSE ANSEDE ESTRAVIZ
- 2. XOSE LOIS LADO MARTINEZ
- 3. RAFAEL XOAN MOUZO MEIZOSO
- 4. OSCAR INSUA LEMA
- 5. EMILIA LOPEZ ROMERO
- 6. JUAN ALFONSO CANOSA LAGO
- 7. DULCE MARIA CANOSA TRILLO
- 8. FRANCISCO JESUS MARTINEZ LEMA
- 9. XUNQUEIRA CANOSA SANJURJO
Suplentes:
- 1. FRANCISCO JAVIER DOMINGUEZ TRABA
- 2. CARMEN MARIA ROMERO RODRIGUEZ
- 3. PEDRO LADO LEMA
- 4. FRANCISCO JAVIER PAZ REGUEIRA
- 5. PAULINO CASTIÑEIRA TRILLO
- 6. RAFAEL JOSE MOUZO LAGO
PP de Corcubión
- 1. GEMA FREIRE INSUA
- 2. JOSE MANUEL ROMERO RODRIGUEZ
- 3. FERNANDO TRILLO SANTOS
- 4. MARIA ANTONIETA VERDE CASAIS
- 5. JESUS RICARDO COIRADAS TOBA
- 6. PEDRO SIEIRA OCA
- 7. ROSA RIVADULLA MOREIRA
- 8. ASER MANUEL TRABA DURAN
- 9. ESTHER ROMERO LEIS
Suplentes:
- 1. ANA MARIA CANOSA DOMINGUEZ
- 2. MARCELINO GONZALEZ CANOSA
- 3. MARIA DEL CARMEN DIAZ SIXTO
Máis información
- #Listas26M: Todas as Candidaturas ás Eleccións Municipais 2019.
- Todas as novidades das #Eleccións