Martes. 27.02.2024
El tiempo

750 rapaces déronse cita deportiva en Bértoa

Campo a Traves en Bertoa
750 rapaces déronse cita deportiva en Bértoa

Fermosa xornada a vivida este martes 20 de xaneiro no especatacular percorrido montado na zona verde do polígono industrial de Bértoa. O campionato de Campo a través escolar, na fase local Carballo e Comarcal de Bergantiños acollía nada menos que 758 deportistas de 10 centros de ensino de Carballo, Coristanco, A Laracha e Malpica (CEIP A Cristina, CEIP Bergantiños, CEIP Canosa Rus, CEIP Fogar, CEIP Gándara Sofán, CEIP Nétoma Razo, Ceip Xesús San Luís Romero, CPI Alcalde Xosé Pichel, CEIP Bormoio Agualada, CEIP Ramón Otero Pedrayo e IES Urbano Lugrís).

O evento, organizado polo Concello de Carballo en colaboración da Secretaría Xeral para o Deporte, superou con alegría e adaptabilidade dos participantes os momentos de chuvia, ofrecendo un exercicio de competitividade sana.

Campo a traves Carballo

Estes foron os resultados:

 
CATEGORÍA BENXAMÍN FEMININA
PUESTONOME APELIDOS EQUIPO
1 Noa Lema Fernández CEIP PLURILINGÜE A CRISTINA
2 SABELA CASTRO VAZQUEZ Ceip Plurilingüe Gándara Sofán
3 Yesslynn Guitiérrez Iglesias CEIP BERGANTIÑOS
 
CATEGORÍA BENXAMÍN MASCULINO:
PUESTO NOME APELIDOS EQUIPO
1 GAEL MÉNDEZ ABELENDA CEIP PLURILINGÜE A CRISTINA
2 HUGO CASTRO LADO CEIP PLURILINGÜE A CRISTINA
3 BRAIS BARDANCA MALLON CEIP BERGANTIÑOS
CATEGORÍA ALEVIN FEMININA:
PTO NOME APELIDOS EQUIPO
1 Paula Gallego Martínez CEIP RAMÓN OTERO PEDRAYO
2 Julia Garcia Remuiñan CEIP PLURILINGÜE A CRISTINA
3 IRIS RODRIGUEZ MARTINEZ CEIP BERGANTIÑOS
CATEGORÍA ALEVIN MASCULINO:
 
PUESTO NOME APELIDO EQUIPO
1 LOIS VILLAR CASTRO Alcalde Xosé Pichel
2 JAIME GARCIA SONEIRA CEIP BERGANTIÑOS
3 ENZO POSE BÉRTOA CEIP RAMÓN OTERO PEDRAYO
CATEGORÍA INFANTIL FEMININA
PUESTO NOME APELIDO EQUIPO
1 SHAILA RODRIGUEZ RODRIGUEZ CEIP RAMÓN OTERO PEDRAYO
2 Cayetana Rodriguez Facal FOGAR
3 Noa Cabezas Martínez CEIP RAMÓN OTERO PEDRAYO
 
CATEGORÍA INFANTIL MASCULINO
 
PUESTO NOME APELIDO                 EQUIPO
1 HUGO GARCIA REMUIÑAN            CEIP PLURILINGÜE A CRISTINA
2 MATEO PALLAS CEBRAL                    Ceip Plurilingüe Gándara Sofán
3 IKER ROMAY GARCIA                   CEIP BERGANTIÑOS
CATEGORÍA CADETE FEMININA
 
PUESTO NOME APELIDO EQUIPO
1 MÓNICA NEIRA VILLAR IES Urbano Lugrís de Malpica
2 MARIÑA DÍAZ GARCÍA IES Urbano Lugrís de Malpica
3 SABINA MIMBRENA GARRIDO IES Urbano Lugrís de Malpica
 
CATEGORÍA CADETE MASCULINO
 
PUESTO NOME APELIDO EQUIPO
1 Roi Soto Suárez IES Urbano Lugrís de Malpica
2 Adrian Pastoriza Blanco IES Urbano Lugrís de Malpica
3 DANIEL RODRÍGUEZ VEIGA IES Urbano Lugrís de Malpica

Comentarios