Venres. 14.06.2024
El tiempo

Así foron as votacións dos Premios da IX Gala do Fútbol da Costa-QPC 2023/2024

11 Ideal Feminino na Gala do Futbol da Costa QPC 2024-Foto-Adan Perez Fidalgo
Imaxae do 11 Ideal Feminino na Gala cos responsables de Maquisaba-Foto-Adán Pérez Fidalgo
Así foron as votacións dos Premios da IX Gala do Fútbol da Costa-QPC 2023/2024

Aínda coa resaca da fermosa e emotiva IX Gala do Fútbol da Costa-QPC, celebrada o pasado venres en Santa Comba, queremos deixar patente que os premios son cousa vosa.

Por iso, queremos compartir os votos das máis de 100 persoas (que colleitamos tamén abaixo) que fixestes posibles que estes premios sexan os máis xustos posibles, tendo en conta que o normal é que adestradores, xogadores/as e colaboradores/as voten máis polos equipos cos que se teñen enfrontados, sendo habitual que leven máis votos, por exemplo, os equipos da Liga da Costa que os de 1ª ou Preferente.

Recollemos pois as votacións de cada categoría, cos nomes que recibiron, alomenos, 2 votos.

As votacións

Premio Maquisaba ao 11 Ideal Feminino

Mellor porteira:

Xogadora votos
Miriam (Cabana) 13
Rosío (Xallas) 6
Siaba ((Miúdas) 5
Sofía (Bergan B) 4
Lissette (Dumbría) 3
María (Ponteceso) 2
Valeria (Mazaricos) 2
Karen (Camariñas) 2
Belén (Corme) 1

Mellores defensas:

Xogadora Votos
Nerea (Cee) 18
Saskia (Xallas) 17
Mai (Dumbría) 15
María (Camariñas) 6
Ahinoa (Ponteceso) 5
Aroa Freijeiro (Corme) 4
Andrea Piroja (Muxía) 4
Claudia (Ponteceso) 3
Elena (Corcubión) 3
Claudia (Mazaricos) 2
Mireia (Ponteceso) 2
Alicia Rial (Xallas) 2
Aroa (Cabana) 2
Tania (Cerqueda) 2
Carla Caamaño (Bergan B) 2
Paula Carril (Dumbría) 2
Irene (Corme) 2
Silvia (Mazaricos) 2

Mellores centrocampistas:

Xogadoras votos
Patri Romaní (Muxía) 32
Paula Fandiño (Dumbría) 30
Andrea Romero (Fisterra) 29
Carla Pose (Corme) 25
Paula Veiga (Cee) 18
Barca (Muxía) 10
Irene (Cabana) 10
Oanes (Ponteceso) 9
Eva Lema (Dumbría) 8
Saray Duarte (Cee) 6
María Rial (Xallas) 4
Eva Carril (Ponteceso) 4
Noelia (Xallas) 4
Nuria Garrrote (Camariñas) 3
Alexandra Lojo (Corcubión) 3
Sharay Caamaño (Cee) 2
Claudia (Dumbría) 2

Mellores dianteiras:

Xogadoras votos
Andrea Varela (Ponteceso) 18
Olalla (Xallas) 13
Kelly (Dumbría) 7
Yasmina (Xallas) 6
Tamara (Mazaricos) 4
Carla (Bergan B) 3
Paula Mouzo (Camariñas) 2
María Castro (Corcubión) 2

11 Saunier Duval ao Mellor 11 Masculino

Mellor porteiro:

Xogador votos
Mariolo (Porteño) 16
Coke (Castriz) 14
Iván Couto (Xallas) 9
Gardu (Sofán) 7
MJ (Esteirana) 6
Pedro (Monte Louro) 6
Anxo (Dumbría) 3
Xandre (Muros) 2
Brais (Sofán) 2
Jose Domingo (Muxía) 2
Bruno (Corcubión) 2
Rubén (Coristanco) 2

Mellores Defensas:

Xogador votos
Michael (Muxía) 33
Pablo Paz (Dumbría) 20
Breixo (Fisterra) 18
Brais Mouzo (Porteño) 16
Kanario (Dumbría) 15
Fabián (Castriz) 12
Roberto Amoedo (Lira) 8
Becerra (Sofán) 7
Luca (Ponteceso) 7
Alex Sánchez (Dumbría) 6
Elvis (Castriz) 5
Code (Esteirana) 4
Dani Chao (Dumbría) 4
Pejo (Porteño) 4
JOnathan Fraga (Coristanco) 4
Damián (Baio) 3
Fran Pose (Mazaricos) 3
Brais Pereira (Soneira) 3
Ramón (Xallas) 3
Sergio (Cabana) 3
Marcos Mouro (Castriz) 2
Maikol (Baíñas) 2
Fuentes (Corcubión) 2
Diego García (Malpica) 2
Simón (Esteirana( 2
Isaac (Lira) 2
Martín (Corcubión) 2

Mellores Centrocampistas:

Xogador votos
Adrián García (Castriz) 31
Iván Facal (Castriz) 22
Iago Lema (Corcubión) 19
Eze (Cee) 18
Mayor (Porteño) 17
Bieito (Baio) 13
Doro (Xallas) 13
Sandelo (Mazaricos) 12
Alberto Recarey (Ponteceso) 10
Richi (Soneira) 10
Parafita (Sofán) 8
Alan (Porteño) 7
Lucas (Corme) 6
Darío (Porteño) 6
Lucas (Dumbría) 5
Javi Suárez (Zas) 5
Pesco (Volantes) 5
Víctor Alcaina (Muxía) 5
Mauro Romaní (Muxía) 4
Toño (Castriz) 4
Rachón (Mazaricos) 4
Chumiko (Mazaricos) 4
Baba (Dumbría) 4
Brais Fdez. Dumbría) 3
Fabián (Sofán) 3
Moriño (Camariñas) 3
Dani Mato (Zas) 3
Braian (Sofán) 2
Martín Pereira (Sofán) 2
Riki (Monte Louro) 2
Marcos (Mazaricos) 2
Martín Puente (Ponteceso) 2
Iago García (Soneira) 2
Redondo (Nantón) 2
Aday Mato (Malpica) 2
Alberto Mata (Castriz) 2
Nando (Corcubión) 2

Mellores dianteiros:

Xogador votos
Bruno (Cee) 49
Manu Nogueira (Muxía) 29
Diego Estévez (Fisterra) 27
Djibril (Camariñas) 18
Sebas (Castriz) 13
Alejo (Corme) 13
Adrián Vázquez (Sofán) 9
César Lojo (Corcubión) 8
Vía (Soneira) 8
Isaac Fábregas (Fisterra) 6
Ibra (Malpica) 6
Brais Tajes Chipi (Porteño) 5
Mario (Camariñas) 5
Juanjo (San Lorenzo) 5
Fran Moreira (Muxía) 4
Sergio Barbeiras (Xallas) 3
Mario (Dumbría) 2
Martín Pereira (Sofán) 2
Adrián Makaay (Fisterra) 2
Miguel (Cabana) 2
Basti (Soneira) 2
Pablo Leis (Lira) 2
Javi Souto (Sofán) 2
Charro (Seaia) 2
Martín Puente (Ponteceso) 2
Iago García (Soneira) 2
Redondo (Nantón) 2
Aday Mato (Malpica) 2
Alberto Mata (Castriz) 2
Nando (Corcubión) 2

Premio Restaurante Río Sil á Mellor Directiva

Club Votos
Xallas 14
Outes 8
Dumbría 8
Sofán 8
Corme 8
Castriz 7
Ponteceso 7
Porteño 6
Monte Louro 6
Cabana 6
Muxía 5
Corcubión 4
Camariñas 3
Cee 3

Premio Bar O Moncho Burguer ao Mellor Equipo FEM

Equipo votos
Dumbría 20
Xallas 8
Corme 4

Premio Maderas Muíño ao Mellor Equipo Masc

Equipo Votos
Castriz 37
Xallas 11
Corcubión 7
Sofán 5
Porteño 5
Muxía 5
Dumbría 3
Zas 1
Mazaricos 1

Premio Cristalería Vilas ao Mellor Adestrador Masc

Adestrador votos
Miguel Chouza (Castriz) 31
Julio Vila (Ponteceso) 6
Cousillas e Baña (Porteño) 6
Pablo Conde (Dumbría) 5
Marcos Domínguez (Mazaricos) 5
Doriño (Xallas) 5
Barca (Sofán B) 3
Pablo Torreira (Sofán) 2
Alex Romero (Outes) 2
Jose Abelenda (Soneira) 2

Premio Hotel Faro de Lariño ao Mellor Adestrador FEM

Adestrador Votos
Rubén Souto (Corme) 16
Santi Lira (Dumbría) 5
Rupper (Xallas) 4
Curro (Ponteceso) 4
Juan Cabrejo (EFC Camariñas) 3
Rubén Castillo (Corcubión) 2

Premio Lonxa Dálvaro ao Mellor Xogador

Xogador votos
Manu Nogueira (Muxía) 17
Adrián García (Castriz) 15
Diego Estévez (Fisterra) 7
Richi (Soneira) 5
Doro (Xallas) 3
Bieito (Baio) 2
Juanjo (San Lorenzo) 2
Lucas Toba (Dumbría) 2
Iván Facal (Castriz) 2
Djibril (Camariñas) 2
Iago Lema (Corcubión) 2
César Lojo (Corcubión) 2

Premio Autocares J. Pombo á Mellor Xogadora

Xogadora votos
Patri Romaní (Muxía) 20
Paula Veiga (Cee) 5
Paula Fandiño (Dumbría) 5
Eva Carril (Ponteceso) 2
 

Os votantes

Os resonsables das votacións foron principalmente adestrador e capitán/a, pero nalgunhas ocasións tamén foron delegados ou xogadores/as que colaboración durante todo o ano con QPC:

  • Sofán: Pablo Torreira (adestrador) e Fabián (capitán).
  • Dumbría: Pablo Conde (adestrador) e Pablo Paz (capitán).
  • Esteirana: Néstor (adestrador) e Code (capitán).
  • Baio: Félix (adestrador) e MC (capitán).
  • San Lorenzo: Miguel Lapido (adestrador) e Puyol (capitán).
  • Fisterra: Diego Lobelos (adestrador) e Adrián Makaay (capitán).
  • Castriz: Miguel Chouza (adestrador) e Adrián García (capitán).
  • Porteño: Cousillas (adestrador) e Pejo (capitán).
  • Muxía: Nando (adestrador) e Michael (capitán).
  • Ponteceso: Julio Vila (adestrador) e Alberto Recarey (capitán).
  • Outes: Alex Romero (adestrador) e os capitáns conxuntamente.
  • Mazaricos: Marcos (adestrador) e Pereiro (capitán).
  • Corme: Adrián Lema (adestrador) e Alejo.
  • Camariñas: Juan Cabrejo (adestrador) e Moriño (capitán).
  • Cabana: Pablo (adestrador) e Diego Moreno (capitán).
  • Coristanco: Cali (adestrador) e Dani Vázquez e R (capitáns).
  • Monte Louro: Bibi (adestrador) e Pablo (capitán).
  • Cee: Rafa (adestrador) e Josiño (capitán).
  • Muros: Vinto (adestrador) e Pelos (capitán).
  • Baíñas: Sanchiño (adestrador) e Héctor (capitán).
  • Volantes: Gus (adestrador).
  • Camelle: Sergio (adestrador) e Carlos de Dido (capitán).
  • Xallas: Doriño (adestrador) e Doro (capitán).
  • Corcubión: Gorka (adestrador) e Iago Lema (capitán).
  • Sofán B: Barca (adestrador) e Ceide (capitán).
  • Soneira: Josiño Abelenda (adestrador) e Pichi (capitán).
  • Oza: Michel (adestrador) e Javier Vilariño (capitán).
  • Lira: Roberto Amoedto (adestrador) e Raúl (capitán).
  • Cerqueda: Emilio Uzal (adestrador) e Marcos Pensado (capitán).
  • Zas: Rubén Forján (adestrador) e Andrés (capitán).
  • Malpica: Steven (presi) e Leo (capitán).
  • Buño: David Castro (adestrador) e Fran Santiago (capitán).
  • Seaia: Morata (delegado).
  • Laxe: Juan (delegado).
  • Pereiriña: Joaquín Quintáns (adestrador) e Adrián Ozón (capitán).
  • Nantón: Carlos Vidal (presi e xogador) e Fran (xogador e colaborador).
  • Ameixenda: Chucho (adestrador).

FUTFEM:

  • Xallas: Rupper (adestrador) e Andrea (capitana).
  • Cee: Rafa (adestrador) e Noemi (porteira e colaboradora).
  • As Miúdas: Gabri Sil (adestrador) e Paty (capitana).
  • Dumbría: Santi Lira (adestrador) e Paula Fandiño (capitana).
  • Corme: Rubén (adestrador) e Olalla (capitana).
  • Ponteceso: Curro (adestrador) e Eva Carril (capitana).
  • Muxía: Congui (adestrador) e Patri Romaní (capitana).
  • Camariñas: Pepucho (adestrador) e Paula Mouzo (capitana).
  • Mazaricos: Rachón (adestrador) e Ánxela (capitana).
  • Bergan B: Nacho (adestrador) e capis conxuntamente.
  • Corcubión: Rubén Castillo (adestrador) e Carla (capitana).
  • Cabana: José Manuel (adestrador) e Irene (capitana).
  • Fisterra: Fran (adestrador) e Tamara (capitana).
  • Cerqueda: Dani Reixía (adestrador) e Raquel (capitana).
  • Outes: Dani (adestrador) e Sole (capitana).
  • Seaia: Roque (adestrador) e Xela (capitana).

Outros xornalistas e colaboradores:

  • Alberto Pose, Oscar Leis, Fran Figueroa, Antón Lestón, Xose Búa, Ferreir, Jorge Parri, Dulce Corcu, Laura “Mareando a bola” e Ubaldo Cerqueiro.

Máis novas

Comentarios