Venres. 18.10.2019
El tiempo

Os nominados aos Premios da III Gala do Fútbol da Costa - QPC

Os nominados aos Premios da III Gala do Fútbol da Costa - QPC

Xa sinalamos que as votacións para os premios eran completamente abertas. De feito, o Balón de Ouro tería moito que aprender da nosa transparencia, pois foron máis de 150 persoas vencelladas ao Fútbol da Costa as que votaron. Colaboradores de QPC Deportes, xornalistas, membros da Asociación de Clubs, e 3 membros de cada equipo foron quen decidirán estes premios.

Hoxe xa podemos anunciar os nominados, 4 para cada un dos premios que imos entregar, ademais dos premios históricos, do premio do Álbum completo, o #RegateeGol e os Pichichis e porteiros menos batidos.

Se abaixo os poñemos todos os nomes dos votantes, aquí van todos os nominados, e o venres, a partir das 20:30h, coñeceremos os gañadores na gala:

Mellor Club Base

  • Cabana.
  • Dumbría.
  • Outes.
  • Corme.

Mellor Adestrador

  • Iván Cancela (Zas).
  • Félix (Baio).
  • Lentejo (Corme).
  • Manu Roque (Outes)

Mellor Afección

  • Sofán.
  • Camelle.
  • Outes.
  • Corme.

Mellor Directiva

  • Dumbría.
  • Baio.
  • Outes.
  • Sofán.

Mellor Equipo

  • Corme CF.
  • SD Sofán.
  • Dumbría CF.
  • SCD Malpica.

Mellor Xogador

  • Brais (Corme).
  • Javi Suárez (Baíñas).
  • Doro (Dumbría).
  • Lucas (Corme).

11 ideal

  • Porteiro: Gato (Outes), Bugy (Sofán), Julián (Dumbría) e Pombo (Malpica).
  • Lateral Dereito: Matías (Camelle), Pichi (Soneira), Adrián (Malpica) e Rubén Forján.
  • Lateral Esquerdo: Pereiro (Zas), Oscarín (Dumbría), Chinda (Castriz) e Manu Casal (Malpica).
  • Centrais: Miguel Torrado (Corme), David Castro (Malpica), Dani Rama (Esteirana), Alejandro (Corme), Aarón Fdez. (Dumbría) e Víctor Vecino (Zas).
  • Medios centros: Jota (Dumbría), Juan oBello (Malpica), Brais (Corme), Lucas (Corme), Baba (Soneira) e Jesús (XSC).
  • Interior Dereito: Doro (Dumbría), MC (Baio), Juan Chans (Corme), e Alex (Esteirana).
  • Interior esquerdo: Aitor (Fisterra), Xexo (Muros), Toniño (Corme) e Josiño (Esteirana).
  • Dianteiros: David Blanco (Zas), Javi Suárez (Baíñas), Adrián Makaay (Dumbría), Óscar Suárez (Malpica), Raúl (Sofán) e Kike Paluca (Esteirana).

Os electores

Este é o elenco de 150 persoas que votou para QPC:

Polo equipo de QPC Deportes: Óscar Santos, Jorge Parri, Alberto Pose, Ubaldo QPC, Manuel Varela, David Castro, Pablo Varela, Anxo Garrido e Manuel Corredoira.

Pola Asociación de Clubs: Manuel Caamaño.

Como colaboradores especiais de QPC: Luís Porto, Huelvis, Santi Díaz, Edu Olveira, Wash Calvo, Sara Ramos e Manolín.

Polo colectivo de xornalistas especializados: Josiño Mira (Radio Nordés), Fran Hermida (Radio Coruña), Xosé Búa (Piratas de Muxía), José Manuel Ferreiro (La Voz), Jamardo (La Voz), Manu Trillo (De Gol en Gol), Guillermo Parga (De Gol en Gol).

E como membros dos clubs, tentando conseguir 3 votos por equipo, con preferencia para Presidente, adestrador e capitán, pero ás veces os directivos teñen mellor criterio : Óscar Leis, Canosa e Iago (Dumbría); Jose M Gorgal, Victor Pazos e Rubén Forjan (XSC); Mouzo, José Ángel e Fran de Urroa (Soneira); Marco Pose, Marcos Amado e Cheo (Malpica); Chema, Félix e Martín Muiño (Baio), Isma, Kiko e Dani Rama (Esteirana), Vicente Carril e Moriño (Camariñas); Manolo Parga, David Velo e Tucho (Ponteceso); Suso da Torriña, Lentejo e Alejandro (Corme); Liso Pablo Mallón e Suso do Campo (Sofán); Miguel Muiño, Iván Cancela e Rubio (Zas); Laureano, Juan Jesús e Roco (Fisterra); Víctor, Manu Roque e Arturo (Outes); Elvira, Floreal e Ruben Fiuza (Cee); Chouza e Manolo Chouza (Carnota); Manolo García, Esteban e Álex Mourelle (Castriz); Ramón Calvete, Esmoris e Emilio (Buño); Fermín, Alex e Martin (Mazaricos); Ordoñez, Rosky e Cousillas (Porteño); Lolo, Gueli e Anxo (San Lorenzo); Míchel, Periscal e Rubén Rama (Cabana); Tono e Pupus e Mario (Camelle); Félix, Felipe e Ivi (Volantes); Lira, Nieto e Xexo (Muros); Jorge, Senra e Mario (Corcubión); Juan Silva, Pato e Javier Sanchiño (Baíñas); Chicho, Jurjo e César (Montelouro); López, Da Silva e Toniño (Coristanco); Presi, Sieso e Óscar Riolo (Ameixenda); Chucho, Javi Catolo e Cristian (Lira); Pablo, Alberto Verdes e Javi Vistas (Seaia); Carlos Vidal Víctor Santos e Luís (Nantón); Juan Prado, Suso Rey e Currás (Muxía); Róber, Dani e Héctor (Cerqueda); Nacho, Toni e Samuel (Laxe); Estebo (Castrelo); Martín Laxe, Germán e Edelmiro (Corcoesto).

  • * Nota: houbo quen non quixo votar.

Máis información

Novas da Gala

Fonte

Comentarios