Luns. 20.05.2019
El tiempo

#Listas26M Santa Comba: Eleccións caldeadas

#Listas26M Santa Comba: Eleccións caldeadas

Hoxe, 24 de abril, publícanse as listas definitivas de cara ás eleccións municipais do vindeiro 26 de maio.

Preséntanse unhas eleccións candentes en Santa Comba. Así o corroboran situacións como a expulsión do edil e candidato socialista, Ucha Velo, do último pleno; ou a decisión a última hora do actual edil de TEGA Chisco Ameijeiras de deixar a política. Un partido, o de TEGA, que é precisamente a gran ausente destas eleccións trala súa “integración” no PP, sendo só Silvia Cancela (nº4) a que entra na parte alta da lista liderada pola actual alcaldesa María Pose, despois da moción de censura que a alzou en 2016 precisamente co apoio de Terra Galega.

Ucha Velo volverá loitar porque o PSOE volva ser a lista máis votada, como en 2015, pero parece que o PP parte con vantaxe tras anos de goberno.

As novidades chegan da man dun BNG que non se sabía que aparecería ata última hora, e faino da man do novo Alberto Calvelo, técnico de laboratorio de 31 anos, natural da Pereira, da canteira de Galiza Nova. E tamén de Compromiso por Galicia, cun David Barbeira, vinculado ao mundo do balonmán, tremendamente activo nesta recta final de campaña.

PSOE Santa Comba

UCha Velo candidato do PSOE Santa Comba eleccions municipais 2019

  • 1. José Antonio Ucha Velo
  • 2. Cristina Fajín Barreiro
  • 3. Carlos Turnes Romero
  • 4. Blanca María Carmen Ruzo Blanco
  • 5. José María Espasandín Martínez
  • 6. Jessica Antelo Alvarez
  • 7. José Luis Barreiro Carral
  • 8. María Dolores Mata García
  • 9. Santiago Grille Ferreiro
  • 10. Lorena Pais Negreira
  • 11. Fernando Martín Bertua Zünd
  • 12. María del Rosario Oreiro Pensado
  • 13. Emilio Gerpe Novo

Suplentes:

  • 1. Manuel Martínez Tajes
  • 2. Rocío Mouro Ramas
  • 3. José María Gesto Nariño

 

PP de Santa Comba

Maria Pose Candidata do PP de Santa Comba 2019

  • 1. MARIA JOSEFA POSE RODRIGUEZ
  • 2. MARIA ESTHER ESPASANDIN TURNES
  • 3. JOSE GARCIA SUAREZ
  • 4. SILVIA CANCELA BLANCO
  • 5. MANUEL ANDRES IGLESIAS MOURO
  • 6. JOSE MANUEL RODRIGUEZ TORREIRA
  • 7. MANUEL RAFAEL LIÑARES GONZALEZ
  • 8. SILVIA COUTO NIETO
  • 9. MONICA GRILLE BLANCO
  • 10. MIGUEL PAZOS NUÑEZ
  • 11. PAULA RODRIGUEZ CANEDO
  • 12. SANTIAGO PAZOS GONZALEZ
  • 13. KARINA CAPELO VILAR

Suplentes:

  • 1. MARIA JOSE NEGREIRA MOURELLE
  • 2. IGNACIO REY QUINTANS
  • 3. SILVIA ANIDO GOMEZ
  • 4. MANUEL BOGA LOPEZ
  • 5. MARIA GARCIA PAIS
  • 6. JOSE ANTONIO GESTO GARCIA
  • 7. MARIA CALVO FERROL
  • 8. GLORIA RAMOS ABELLEIRA
  • 9. MARIA ANGELES GARCIA RODRIGUEZ
  • 10. JOSE GERPE RIEIRO

 

CxG de Santa Comba

David Barberira Candidato CxG Santa Comba 2019

  • 1. DAVID BARBEIRA GARCIA
  • 2. MARIA MONTSERRAT ALMOZARA CORDEIRO
  • 3. DAVID PEREIRA ROMAR
  • 4. MARIA ISABEL BERNÁRDEZ BARREIRO
  • 5. MARCELINO RIVAS POMBO
  • 6. SAMANTA VARELA BAÑA
  • 7. JAIME VILABOA ESTÉVEZ
  • 8. FERNANDO HERMINIO GARCÍA RAMA
  • 9. BALBINA GERPE GESTO
  • 10. MANUEL VARELA GARCIA
  • 11. ALEJANDRO VELO BARCIA
  • 12. MARÍA DOLORES DELGADO RODRÍGUEZ
  • 13. ANGEL CESÁREO ARES GARCÍA

Suplentes:

  • 1. FERNANDO SANDE ANTELO
  • 2. ESPERANZA VELO LÓPEZ
  • 3. JONATHAN PAZOS AMEIJEIRAS
  • 4. EVA MARÍA PÉREZ FANDIÑO
  • 5. JOSÉ ANTONIO TRIGO GARCÍA
  • 6. MERCEDES DINA BLANCO LEIBA
  • 7. LUCAS RIAL RODRÍGUEZ
  • 8. CARLOS FERROL POSE

 

BNG de Santa Comba

 

Alberto Calvelo BNG Santa Comba

  • 1. ALBERTO CALVELO LORENZO
  • 2. ALEXANDRE ANTELO NOYA
  • 3. XAVIER RIAL VIEITES
  • 4. MONTSERRAT SÁNCHEZ MANCEBO
  • 5. LAURA SAR POSE
  • 6. XOSÉ MANUEL ABELENDA GARCÍA
  • 7. FELIPE GARCÍA CALVO
  • 8. IOLANDA LUEIRO GARCÍA
  • 9. MERCEDES PÉREZ OTERO
  • 10. CARLOS GARCÍA VIEITES
  • 11. VERÓNICA PAIS GRILLE
  • 12. MARÍA CARMEN VIDAL LAGE
  • 13. XOSÉ LOIS SALVADORES COVAS

Suplentes:

  • Sin candidatos.

 

Máis información

Comentarios