Domingo. 14.07.2024
El tiempo

Encontros da fin de semana futbolística

Encontros da fin de semana futbolística

Nova fin de semana con sabor a fútbol da Costa. Tras ver o que nos trae o Depor Sport, e coñecer máis de preto ao xuvenil do Malpica Juny, afrontamos 2 días repletos de partidos.
E moitos interesantes, como o derbi Dumbría-Santa Comba da Preferente, no que os dumbrieses queren xa afianzarse na parte media da táboa, e os xalleiros queren seguir en postos de ascenso. Soneira e Xallas terán encontros complicados: os vimianceses buscarán afundir ao Ribadeo; e o Xallas quere distanciar ao Grixoa.

Na , o Cee poderá facerlle un favor ao Ponteceso vencendo ao pechacancelas, mentres que os de Berto, necesitados dun pouco máis de sorte, queren conseguir os seus primeiros 3 puntos ante o Eume.

Xa na Liga da Costa teremos o partido da fin de semana: Camariñas-Club do Mar, dous dos chamados a estar arriba.
E na , Outes e Montelouro queren seguir con boa racha, mentres que o partidazo da xornada será o Cerqueda-Alcaián.

Preferente Norte, xornada 6

Ribadeo 02/10 - 17:00 Soneira
Dumbría 02/10 - 17:00 Santa Comba
Xallas 02/10 - 17:30 Grixoa

1ª Autonómica, xornada 5

Carral 02/10 - 16:30 Cee
Eume 02/10 - 16:30 Ponteceso

2ª Autonómica, xornada 5

Corcubión 01/10 - 16:30 Esteirana
Baio 02/10 - 16:30 Malpica
Nantón 02/10 - 16:30 Zas
Mazaricos 02/10 - 16:30 Muros
Camariñas 02/10 - 17:00 Club do Mar
Castriz 02/10 - 17:00 Dumbría B
Buño 02/10 - 17:00 San Lorenzo
Sofán 02/10 - 18:00 Corme
O Pindo 02/10 - 18:35 Fisterra

3ª Autonómica, xornada 5

Laxe 01/10 - 16:00 Atl. Pereiriña
Lira 01/10 - 16:00 Coristanco
Cerqueda 01/10 - 18:30 Alcaián
Camelle 01/10 - 19:00 Montelouro
Indep. Carballo 01/10 - 19:15 Porteño
Carnota 02/10 - 15:45 Volantes
Fisterra B 02/10 - 16:30 Corcoesto
Soneira B 02/10 - 16:30 Outes
Muxía 02/10 - 17:00 Xaviña

Liga Nacional Xuvenil, xornada 3

Bergantiños 01/10 - 17:00 Lérez

Liga Xuvenil Sur, xornada 3

Outes 01/10 - 16:00 Esteirana
Fisterra 01/10 - 16:30 Dumbría
Santa Comba 01/10 - 16:30 Muros
Soneira 01/10 - 16:30 Mazaricos
Cee 01/10 - 17:00 Corcubión

Liga Xuvenil Norte, xornada 5

Camariñas 01/10 - 16:00 Laxe
Dumbría B 01/10 - 16:30 Corme
Coristanco 01/10 - 16:30 Zas
Malpica 01/10 - 16:30 Baio
Ponteceso 01/10 - 18:00 Cabana

División de Honra Cadete, xornada 3

Pab. Ourense 01/10 - 18:30 Bergantiños

Segunda Cadete, xornada 3

Porteño 01/10 - 10:30 Dumbría
Baio 01/10 - 10:30 Coristanco
Santa Comba 01/10 - 10:30 Esteirana
Soneira 01/10 - 10:30 Fisterra
Muros 01/10 - 10:30 Muxía
Cee 01/10 - 10:30 Malpica
Outes 01/10 - 10:30 Zas
Ponteceso 01/10 - 16:00 Cabana

Liga Cadete, xornada 3

Muxía 30/09 - 17:00 Coristanco
Outes 01/10 - 19:00 E.M.F. Vimianzo
Ponteceso 02/10 - 11:00 Cabana
Santa Comba 02/10 - 11:00 Fisterra
Os Miudos>02/10 - 11:00 Esteirana
Baio 02/10 - 11:00 Con. de Carnota
Dumbría 02/10 - 11:00Corme

Ligas de Veteranos, xornada 4

1ª División

Bergantiños 02/10 - 11:00 Castriz
Cabana 02/10 - 11:00 Camariñas
Nantón 02/10 - 11:00 Baio
Buño 02/10 - 11:00 Bergantiños
San Román 02/10 - 11:00 Corcubión
Bértoa 02/10 - 11:00 San Lorenzo
Zas 02/10 - 11:00 Ponteceso

2ª División

Soneira 02/10 - 11:00 Cerqueda
Malpica 02/10 - 11:00 Dep. Carballo
Leiloio 02/10 - 11:00 At. Milagrosa
Corcoesto 02/10 - 11:00 Sofán
Agualada02/10 - 11:00 Corme
Camelle 02/10 - 11:00 Coristanco
Muros 02/10 - 12:00 Club do Mar

Máis información

Novas relacionadas

Máis novas

Fonte

Comentarios