Domingo. 05.02.2023
El tiempo

Parte de sancións pensando na Tarifa Arbitral Unificada

Parte de sancións pensando na Tarifa Arbitral Unificada

Mentres os clubes da Costa arrincan cara Santa Comba e cara Baio para as citas coa Selección da Costa da Morte e a importante reunión coa Federación sobre a Tarifa Arbitral Unificada, achegamos o completo parte de sancións.

Un detalle que gusta, malia que non sexa demasiado contundente. A federación multa ao colexiado do encontro Muxía-Carnota por remitir o acta con retraso, mentres que na Liga Xuvenil Norte, o colexiado a Federación aínda non recibiu o acta do Laxe-Baio. Xa nos gustaría ver máis multas por chegar tarde, por actitudes chulescas, por erros de bulto...

Ademais hai data para o Nantón-Zas. O encontro xogarase este mesmo martes 1 de novembro, ás 16:45h. Lembren que o martes tamén hai Liga de 3ª e da Liga Xuvenil Norte, e das categorías cadete e infantil.
Polo demais, a Federación dá 3 días de prazo aos clubes para designa data para os encontros Dumbría B-Baio e Alcián Corcoesto, suspendidos a semana pasada polo temporal.

Sancionados

1ª Autonómica

Apercibidos:
- RAFAEL INSUA CAAMAÑO (CEE).

2ª Autonómica

  • ROBERTO RANCAÑO LAGOA (MALPICA).
  • ROBERTO LAGO RAMA (ESTEIRANA).
  • PABLO MUIÑO RAMOS (SPORTING ZAS).

Apercibidos:
- DIEGO ROJO FARIÑA (BUÑO);
- NICOLAS VELAY CALVO (FISTERRA);
- JUAN C CABANAS RODRIGUEZ (CAMARIÑAS).

3ª Autonómica

  • ARXIRES MOUZO CASTRO (MUXIA ).
  • BORJA SANTOS ROMERO (CARNOTA).
  • PABLO MALLON ANTELO (CABANA).
  • JAVIER REY BLANCO (MUXIA).
  • ROI CARRIL RODRIGUEZ (SONEIRA "B").
  • TEODORO FERNANDEZ LAGO (MONTE LOURO).

Apercibidos:
- FRANCISCO GONZALEZ PIÑEIRO (LIRA);
- FRANCISCO J FERNANDEZ OTERO (LIRA).

Ligas Xuvenis

  • DIEGO ESTEVEZ LESTON (MUROS).
  • ADRIAN CAMBON QUINTELA (ESTEIRANA).
  • JOSE C CAMPAÑA TRILLO (CAMARIÑAS).
  • IVAN CASTRO VARELA (CABANA).

Apercibidos:
- ABEL SUAREZ GARCIA (ESTEIRANA);
- DANIEL MATO ROMAR (CABANA).

Segunda Cadete

  • MIGUEL MARTINEZ AUFIERFO (PORTEÑO).

Segunda Infantil

  • ISAAC FABREGAS TRILLO (FISTERRA).

Partidos con horarios modificados

Saben que o horario oficial neste mes de outubro é o das 16:30h, se ben sempre hai encontros que sofren modificacións horarias. Así, xa actualizamos as táboas de Resultados e clasificacións a golpe de martes, hoxe concretamos os encontros con diferente horario:

Preferente

Dubra 30/10 - 17:00 Santa Comba

1ª Autonómica

Villestro 30/10 - 16:00 Ponteceso

2ª Autonómica

Club do Mar 29/10 - 16:30 Malpica
Sofán 29/10 - 16:30 Esteirana
Corcubión 29/10 - 16:30 San Lorenzo
Castriz 30/10 - 17:00 Mazaricos
Buño 30/10 - 17:00 Nantón

3ª Autonómica

Laxe 29/10 - 16:00 Lira
Xaviña 29/10 - 16:00 Carnota
Atl. Pereiriña 29/10 - 16:00 Soneira B
Cabana 29/10 - 18:00 Camelle

Ligas Xuvenís

Soneira 30/10 - 12:30 Outes

Xornada 11 do martes 1 de novembro, xa con horario oficial das 16:15h:

Corme 01/11 - 11:00 Cabana
Camariñas 01/11 - 16:00 Ponteceso


Modificacións de horarios para toda a tempada

  • O PONTECESO xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS as 19:00h (AGÁS os partidos contra os Clubes: AGRUPACIÓN ESTUDIANTIL e S.D.VILLESTRO que serán na xornada dominical), no campo do Pinguel.
  • O CLUB DEL MAR DE CAIÓN xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORMEque se fará na xornada dominical) no Campo “A Porta Santa” de Coristanco.
  • O CORCUBIÓN xogará os seus encontros coma locatario os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “NOVO CUBALEIRO”.
  • O FISTERRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “ARASOLIS”.
  • O LIRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical) e no Campo Municipal de “LOMBÁNS”.
  • O INDEPENDIENTE CARBALLO xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo Anexo “AS EIROAS”.
  • O CABANA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “AS REDONDAS” sito en CABANA DE BERGANTIÑOS. (NO CALENDARIO POR ERRO FIGURABA AS 16:00h.)
  • O OUTES, xogará os seus encontros coma locatario, os DOMINGOS ás 17:00h, no Campo Municipal “DO CONCHIDO” sito en SERRA DE OUTES.
  • O ATLÉTICO PEREIRIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h. (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “NOVO RAICES” sito en CEE.
  • O XAVIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “HERMANAS PATIÑO” sito en CAMARIÑAS.
  • O LAXE xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h, (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que se disputará na xornada dominical), no Campo Municipal de LAXE.
  • O CERQUEDA xogará os seus encontros coma locatario neste Campionato, no Campo Municipal de “XAVIÑA” sito en BUÑO.

Máis información

Novas relacionadas

comentarios