Venres. 30.09.2022
El tiempo

O Cee carga contra Zas Vázquez no parte de sancións

O Cee carga contra Zas Vázquez no parte de sancións

Xa limos no Depor Sport deste xoves, como o Cee enviara un comunicado á Federación protestando pola actitude arbitral de Zas Vázquez. O coñecido árbitro ordenou cambiar a posición dos banquiños, sen base algunha sobre o regulamento. A Federación trasladou a queixa do clube ceense ao Comité de Árbitros.

Entre as sancións, podemos destacar a que sofre o Santa Comba xuvenil. Xa apuntabamos na crónica da Liga Xuvenil Sur que podería quedar con varios partidos de sanción, e efectivamente, o xogador Diego Maneiro non poderá xogar nos vindeiros 4 encontros, e o delegado José Luis queda sancionado por 2.

Sancionados

Preferente

  • Ricardo Agra (Delegado Xallas)

1ª Autonómica

  • JOSE M RODRIGUEZ LEMA "Pato" (Adestrador CEE; 2 Semanas).
  • ANGELIÑO INSUA CAAMAÑO (CEE; 2 partidos).

2ª Autonómica

  • FELIX CASTIÑEIRA MOREIRA (NANTON).
  • OSCAR LAVANDEIRA SUAREZ (MAZARICOS).
  • ADRIAN NUÑEZ FERREIRO (CORME).

Apercibidos:
- MARTIN PEREZ GOMEZ (BAIO).
- ELOY VILAS MATO (BAIO).

3ª Autonómica

  • RAFAEL FIDALGO QUINTANS (ATLETICO PEREIRIÑA).
  • OSE A ARANTON MARTINEZ (CORISTANCO).
  • JOSE L SERRAPIO CASTRO (Delegado LAXE).
  • JUAN J INSUA LOPEZ (FISTERRA "B").

Apercibidos:
- JOSE ANDRADE SOUTO (PORTEÑO).

Ligas Xuvenís

  • DIEGO MANEIRO GONZALEZ (SANTA COMBA - 4 partidos).
  • JOSE LUIS MANEIRO GARCIA Delegado SANTA COMBA C.F. 2).
  • JAVIER GARCIA FERREIRO (MUROS).
  • CRISTIAN FIGUEIRAS PEDROSA (OUTES).

2ª Cadete

  • MANUEL LAGO PARIS (Entrenad. MUROS).
  • JUAN REY LAGO (MUROS).
  • MARCELINO TRILLO PRIEGUE (MUROS).

Horarios modificados para esta semana

En sabendo que o horario habitual, xa neste mes de outubro, é o das 16:30h, estes son os horarios modificados.

Preferente

  • Xallas - Grixoa: domingo 02/10 ás 17:30h en Fontenla.

2ª Autonómica

Corcubión 01/10 - 16:30 Esteirana
Camariñas 02/10 - 17:00 Club do Mar
Castriz 02/10 - 17:00 Dumbría B
Buño 02/10 - 17:00 San Lorenzo
Sofán 02/10 - 18:00 Corme
O Pindo 02/10 - 18:35 Fisterra

3ª Autonómica

Laxe01/10 - 16:00 Atl. Pereiriña
Lira01/10 - 16:00 Coristanco
Cerqueda 01/10 - 18:30 Alcaián
Camelle 01/10 - 19:00 Montelouro
Indep. Carballo 01/10 - 19:15 Porteño
Muxía 02/10 - 17:00 Xaviña

Ligas xuvenís

  • OUTES - ESTEIRANA: sábado ás 16:00h CONCHIDO.
  • CEE - CORCUBION: sábado 01/10/2011 ás 17:00 SAN PAIO DE REFOXOS.
  • CAMARIÑAS - LAXE: sábado 01/10/2011 ás 16:00h HERMANAS PATIÑO.
  • PONTECESO - CABANA: sábado 01/10/2011 ás 18:00h O PINGUEL .
  • ZAS - MUXIA: xoves 06/02/2011 ás 16:15h en SAN ANDRES DE ZAS (aprazado na xornada 2).

Segunda cadete

  • PORTEÑO - DUMBRIA: sábado 01/10/2011 ás 10:30h no HERMANAS PATIÑO.
  • PONTECESO - CABANA: sábado 01/10/2011 ás 16:00h no O PINGUEL (alternan orde e horario).

Modificacións de horarios para toda a tempada

  • O PONTECESO S.D. xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS as 19:00h (AGÁS os partidos contra os Clubes: AGRUPACIÓN ESTUDIANTIL e S.D.VILLESTRO que serán na xornada dominical), no campo do Pinguel.
  • O CLUB DEL MAR DE CAIÓN xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORMEque se fará na xornada dominical) no Campo “A Porta Santa” de Coristanco.
  • O CORCUBIÓN xogará os seus encontros coma locatario os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “NOVO CUBALEIRO”.
  • O FISTERRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “ARASOLIS”.
  • O LIRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical) e no Campo Municipal de “LOMBÁNS”.
  • O INDEPENDIENTE CARBALLO xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo Anexo “AS EIROAS”.
  • O CABANA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “AS REDONDAS” sito en CABANA DE BERGANTIÑOS. (NO CALENDARIO POR ERRO FIGURABA AS 16:00h.)
  • O OUTES, xogará os seus encontros coma locatario, os DOMINGOS ás 17:00h, no Campo Municipal “DO CONCHIDO” sito en SERRA DE OUTES.
  • O ATLÉTICO PEREIRIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h. (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “NOVO RAICES” sito en CEE.
  • O XAVIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “HERMANAS PATIÑO” sito en CAMARIÑAS.
  • O LAXE xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h, (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que se disputará na xornada dominical), no Campo Municipal de LAXE.
  • O CERQUEDA xogará os seus encontros coma locatario neste Campionato, no Campo Municipal de “XAVIÑA” sito en BUÑO.

Máis información

Novas relacionadas

Máis novas

Fonte

comentarios