Sábado. 25.06.2022
El tiempo

A lista de [email protected] para a VII Gala do Fútbol da Costa-QPC 2021/2022

cartel Gala Futbol da Costa 2022 copia
A lista de [email protected] para a VII Gala do Fútbol da Costa-QPC 2021/2022
Xa non queda nada para o venres 1 de xullo, cando celebraremos no Centro Cívico de Malpica a esperada VII Gala do Fútbol da Costa - QPC. Un evento para facer entrega de case que 40 premios aos e ás mellores deste curso 2021/2022.

Se vén xa coñecemos algúns dos que serán galardoados (os Premios Álex Pombo, os Pichichis, o Premio Histórico para Milucho e Jesús; e tamén coñecemos os nominados para o Premio Lucas Vicente Vidal ao Árbitro do Ano e ao Delegado do Ano), son moitos os premios que, coma sempre, son escollidos polos propios protagonistas.
Dende o equipo de Deportes de QPC fixemos unha petición previa aos adestradores e delegados cos que temos contacto continuo ao longo do curso, para facer esta lista de nomes. Unha lista que daría para unha gran convocatoria e que trasladamos a máis de 80 persoas vinculadas co noso fútbol (adestradores, xogadores, directivos, xornalistas…) para que fagan as súas votacións. Votacións que, en calquera caso, son abertas, e a nosa lista é só orientativa, pero cada voto pode ir a calquera xogador/a do fútbol costeiro, coa única salvedade que non se pode votar por membros do propio club.

Agradecementos

Pero antes de repasar os nominados, cómpre facer agradecemento aos que fan posible esta data. Especial agradecemento ao Concello de Malpica é á Real Federación Galega de Fútbol. Pero tamén aos Saunier Duval, Semáforo de Fisterra e Hotel Faro de Lariño; á Lonxa Dálvaro, á Asesoría Asfeco, a Embutidos Domínguez, Alicatados Esteban Blanco, Instalacións Eléctricas Héctor Castro, Comercial Agrícola Miky, Aluminios Dumbría, Roberto Mouro Reale Seguros Zas e Santa Comba, Estación de Servizo Bazarra, Autocares J. Pombo, e Escola de Porteiros Nordés.

E á UD Cerqueda, que nos vai deixar un equipo de [email protected] espectacular.

Nominados ao Mellor Equipo Masculino

  • Baio.
  • Mazaricos.
  • Esteirana.
  • Muxía.
  • Corcubión.
  • Oza.

Nominados ao Mellor Equipo Feminino

  • Bergantiños.
  • Cee.
  • Cerqueda.
  • Xallas.
  • As Miúdas.
  • Mazaricos.

Nominados ao Mellor Adestrador

  • Juan Porrúa (Fisterra).
  • Diego Gálvez (Mazaricos).
  • Pablo Torreira (Baio).
  • Geno (Esteirana).
  • Diego Lobelos (Muxía).
  • Bibi (Monte Louro).
  • José Manuel (Cabana).
  • Miguel Chouza (Castriz).
  • Nito (Corcubión).
  • Adrián Varela (Oza).
  • Gueli (Bergan Fem).
  • Rafa (Cee masc. e fem).
  • Jorge Guillamet (Cerqueda masc. e fem).

Nominados ao Mellor Xogador

  • Víctor Casais (Fisterra).
  • Julián (Fisterra).
  • Pablo Paz (Dumbría).
  • Capelo (Dumbría).
  • Bieito (Baio).
  • Braian (Baio).
  • Sandelo (Mazaricos).
  • Pesco (Volantes).
  • Alejo (Corme).
  • Manu Nogueira (Muxía).
  • Alex Rama (Esteirana).
  • Manuel Romero (Cabana).
  • Mario (Coristanco).
  • Iván Facal (Castriz).
  • César Lojo (Corcubión).

Nominados á Mellor Xogadora

  • Elena Vázquez (Bergantiños).
  • Yaiza Ramos (Bergantiños).
  • Laura Caamaño (Bergantiños).
  • Lydia (Cerqueda).
  • Paula Veiga (Cerqueda).
  • Gabi (Cerqueda).
  • Saray Duarte (Cee).
  • Lucía Canosa (Cee).
  • Andrea Romero (Cee).
  • Maite (Xallas).
  • Yasmina (Xallas).
  • Xastia (Xallas).
  • Paty (As Miúdas).

Nominados á Mellor Afección

  • Fisterra.
  • Volantes.
  • Baio.
  • Corme.
  • Esteirana.

MELLOR 11 MASCULINO (sobre un sistema de 343)

Nominados a Mellor Porteiro

  • MJ (Esteirana).
  • Diego (Baio).
  • Rubén (Coristanco).
  • Allassane (Monte Louro).
  • Xandre (Muros).
  • Puyol (San Lorenzo).
  • Jose Domingo (Porteño).
  • Iván Baña (Mazaricos).

Nominados a Mellores Defensas

  • Cea (Fisterra).
  • Pablo Vigo (Fisterra).
  • Josito (Xallas).
  • Pablo Paz (Dumbría).
  • Brais Mouzo (Soneira).
  • Damián Zas (Baio).
  • Simón (Esteirana).
  • Codesido (Esteirana).
  • Sergio Ferreiro (Cabana).
  • Michael Vilela (Muxía).
  • Pejo (Porteño).
  • Alberto (Oza).

Nominados a Mellores Medios

  • Julián (Fisterra).
  • Capelo (Dumbría).
  • Bieito (Baio).
  • Braian (Baio).
  • Sandelo (Mazaricos).
  • Lucas (Corme).
  • Alberto Recarey (Ponteceso).
  • Alex Rama (Esteirana).
  • Mario (Coristanco).
  • Iván Facal (Castriz).
  • Edu Castreje (Muxía).
  • Cacha (Cabana).
  • Aday (Malpica).
  • Xián (Monte Louro).

Nominados a Mellores Dianteiros

  • Víctor Casais (Fisterra).
  • Pesco (Volantes).
  • Alejo (Corme).
  • Javi Souto (Soneira).
  • MC (Baio).
  • Kevin (Mazaricos).
  • Manu Nogueira (Muxía).
  • Manuel Romero (Cabana).
  • César Lojo (Corcubión).
  • Fran Moreira (Muxía).
  • Raul Lestón (Esteirana).
  • Brais Cancela (San Lorenzo).
  • Braulio (Castriz).
  • César Lojo (Corcubión).
  • Sergio Barbeira (Xallas B).
 

MELLOR 11 FUTFEM (sobre un sistema de 343)

Nominadas a Mellor Porteira

  • Andrea (Bergantiños).
  • Lidia (Cerqueda).
  • Noemí (Cee).
  • Adriana (As Miúdas).
  • Rosío (Xallas).
  • María Pedrosa (Mazaricos).

Nominadas as Mellores Defensas

  • Elena Vázquez (Bergan).
  • Laura Caamaño (Bergan).
  • Tati Túñez (Bergan).
  • Saskia (Cerqueda).
  • Maite (Xallas).
  • Lucía Rodríguez (Cee).
  • Nerez Suárez (Cee).
  • Sofía (As Miúdas).
  • Ánxela Estalote (Mazaricos).

Nominadas as Mellores Medios

  • Yaiza Ramos (Bergan).
  • Lara (Bergan).
  • Paula Veiga (Cerqueda).
  • Yola (Xallas).
  • Luchi (Xallas).
  • María Lijó (Cee).
  • Lucía Martínez (Cee).
  • Leticia (As Miúdas).
  • Marta (As Miúdas).
  • Tamara Ramos (Mazaricos).

Nominadas á Mellores Dianteiras

  • Cruz (Bergan).
  • Naroa (Cerqueda).
  • Gabi (Cerqueda).
  • Yasmina (Xallas).
  • Xastia (Xallas).
  • Paty (As Miúdas).
  • Lucía Canosa (Cee).
  • María Senra (Mazaricos).
 

Gala 2022

Repaso das Galas

comentarios