Sábado. 28.11.2020
El tiempo

Endurécese o parte de sancións

Endurécese o parte de sancións

Tras analizar a problemática con Programa XOGADE e coa tarifa arbitral unificada, imos xa co parte de sancións da Federación.

Un parte que xa chega máis cargado que nas primerias xornadas e no que xa podemos ollar sancións de 2, 3 e 4 partidos. Como os de Manuel Cartamil, o fisterrán que foi expulsado por "zarandear ao colexiado", malia que fora expulsado por darlle un cabezazo a un contrario. Mentres no cadro da vila do Cristo non entenden como o colexiado non sofre tamén unha forte sanción por chegar unha hora tarde ao Hermanas Patiño.


Ademais a Federación desestima o recurso do Santa Comba polo segundo cartón a Julián por suposta perda de tempo, "ao non constatar na proba videográfica aportada polo clube se o xogador estaba fóra do terreo de xogo ou efectivamente estaba retrasando a posta en xogo do balón".

E unha nova acta sen entregar, e xa van 6 nas últimas 3 semanas. Desta volta a do Muxía-Carnota.

Sancionados

Preferente

  • José Ramón Iglesias "Cheli" (Xallas).
  • Julián López (Santa Comba).
  • Juan Purrúa (Dumbría).
  • Iván Pequeño (Dumbría).

Apercibidos Preferente:
- Gonzalo Iglesias (Santa Comba).

1ª Autonómica

  • MIGUEL RIVEIRO VAZQUEZ (CEE).
  • DIEGO ALONSO COTELO (PONTECESO).

Apercibidos 1ª:
- JOSE M FERNANDEZ DOMINGUEZ (CEE);
- FERMIN CAMBEIRO CAMBEIRO (CEE);
- ANGEL INSUA CAAMAÑO (CEE).

2ª Autonómica

  • JOSE M LOPEZ INSUA (CLUB DO MAR DE CAION).
  • MANUEL G CARTAMIL OBELLEIRO (FISTERRA - 4 partidos)
  • DIEGO DIAZ SILVA (Delegado FISTERRA).

Apercibidos 2ª:
- ADRIAN GARCIA VARELA (SOFAN);
- MANUEL G CARTAMIL OBELLEIRO (FISTERRA);
- SERGIO LOPEZ PAIZ (CORCUBION);
- SANTIAGO CORTES PAIS (CORCUBION);
- PABLO MUIÑO RAMOS (ZAS).

3ª Autonómica

  • MARCOS LOIS COSTA (CABANA 2 partidos).
  • MANUEL CASTELO GARCIA (CARNOTA).
  • GABRIEL MARTINEZ LADO (ATLETICO PEREIRIÑA).
  • MATEO CAAMAÑO BLANCO (ATLETICO PEREIRIÑA).
  • MANUEL A VAZQUEZ MENDEZ (CAMELLE).
  • FELIPE BARREIRO MARCOTE (CAMELLE).
  • JORGE DIAZ RIVAS (FISTERRA "B").
  • GABRIEL ALVAREZ PENA (LIRA).
  • PABLO CASAIS TRILLO (FISTERRA "B").
  • JUAN M MAYO FERNANDEZ (VOLANTES DE BAÑO F.C. 3 partidos).
  • CARLOS ORTIZ ROCHICCOLI (Colabor. U.D.CERQUEDA).

Apercibidos 3ª:
- ABEL RAMA FERNANDEZ (LIRA);
- DANIEL MARCOTE QUINTANS (FISTERRA "B");
- MIGUEL VIDAL LEMA (S.D.C. CORCOESTO);
- ROI CARRIL RODRIGUEZ (SONEIRA "B");
- IVAN CHANS CARRIL (SONEIRA "B").

Ligas Xuvenís

  • ADRIAN BLANCO PEREZ (MAZARICOS C.F. 5 partidos).
  • DANIEL COUSILLAS CASTRO (CORME).
  • DANIEL OMAR YANACON (CAMARIÑAS).
  • ISMAEL GONZALEZ ROJO (ZAS).
  • ALEJANDRO AMADO MATO (ZAS).
  • JOSE MANUEL VAZQUEZ MARTINEZ (BAIO).
  • FRANCISCO J BERMUDEZ PASANTE Delegado CAMARIÑAS - 3 Semanas).
  • JAVIER PICHEL CASTRO (CORISTANCO).

Apercibidos Xuvenís:
- ADRIAN LEON FERNANDEZ (MUROS).

2ª Cadete

  • KEVIN MARTINEZ BLANCO (SONEIRA).


Partidos con horarios modificados

Saben que o horario oficial neste mes de outubro é o das 16:30h, se ben sempre hai encontros que sofren modificacións horarias. Así, xa actualizamos as táboas de Resultados e clasificacións a golpe de martes, hoxe concretamos os encontros con diferente horario:

1ª Autonómica

  • PONTECESO S.D.-IMPERATOR: sábado 22/10 ás 18.30h no PINGUEL.

2ª Autonómica

  • CLUB DO MAR - BUÑO: sábado 22/10 ás 16:30h en Paiosaco.
  • FISTERRA - SOFÁN: : sábado 22/10 ás 16:30h en Arasolis.
  • ESTEIRANA - CAMARIñAS: domingo 23/10 ás 17:00h no XOSE LUIS VARA.
  • CORME - O PINDO (da xornada 2): martes 1-11 ás 16:15h.

3ª Autonómica

  • LIRA - XAVIÑA: sábado 22/10 ás 16:00h en Lombáns.
  • CAMELLE - MUXÍA: sábado 22/10 ás 19:00h no HERMANAS PATIñO.
  • SONEIRA “B” - CORISTANCO: domingo 23/10 ás 15.30h no MUN. DE VIMIANZO.
  • INDEP.CARBALLO - VOLANTES: domingo 23/10 ás 15.45h no ANEXO AS EIROAS.
  • PORTEñO-OUTES: domingo 23/10 ás 16.30h no HERMANAS PATIñO.
  • VOLANTES - PORTEñO (xornada 13): sábado 5/11 ás 16:00h en MIRAFLORES.
  • VOLANTES - CORCOESTO (Xornada 15) - domingo 20/11 ás 12.30h en MIRAFLORES.

Ligas Xuvenís

  • ESTEIRANA- DUMBRIA: sábado 22/10/2011 ás 11:30h no XOSE LUIS VARA.

División de Honra Cadete

  • BERGANTIÑOS - RESIDENCIA: domingo 23/10/2011 ás 12:00h no ANEXO AS EIROAS.

2ª Cadete

  • SANTA COMBA - MALPICA: sábado 22/10/2011 ás 11:00h en Castriz.
  • PORTEÑO - PONTECESO: sábado 22/10/2011 ás 12:00h no Hermanas Patiño.


Modificacións de horarios para toda a tempada

  • O PONTECESO xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS as 19:00h (AGÁS os partidos contra os Clubes: AGRUPACIÓN ESTUDIANTIL e S.D.VILLESTRO que serán na xornada dominical), no campo do Pinguel.
  • O CLUB DEL MAR DE CAIÓN xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORMEque se fará na xornada dominical) no Campo “A Porta Santa” de Coristanco.
  • O CORCUBIÓN xogará os seus encontros coma locatario os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “NOVO CUBALEIRO”.
  • O FISTERRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS en horario oficial (agás o partido a disputar fronte o CORME que se fará na xornada dominical) no Campo Municipal “ARASOLIS”.
  • O LIRA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical) e no Campo Municipal de “LOMBÁNS”.
  • O INDEPENDIENTE CARBALLO xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo Anexo “AS EIROAS”.
  • O CABANA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 18:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “AS REDONDAS” sito en CABANA DE BERGANTIÑOS. (NO CALENDARIO POR ERRO FIGURABA AS 16:00h.)
  • O OUTES, xogará os seus encontros coma locatario, os DOMINGOS ás 17:00h, no Campo Municipal “DO CONCHIDO” sito en SERRA DE OUTES.
  • O ATLÉTICO PEREIRIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h. (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “NOVO RAICES” sito en CEE.
  • O XAVIÑA xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que disputárase na xornada dominical), no Campo “HERMANAS PATIÑO” sito en CAMARIÑAS.
  • O LAXE xogará os seus encontros coma locatario, os SÁBADOS ás 16:00h, (agás fronte ao Clube VOLANTES DE BAÑO que se disputará na xornada dominical), no Campo Municipal de LAXE.
  • O CERQUEDA xogará os seus encontros coma locatario neste Campionato, no Campo Municipal de “XAVIÑA” sito en BUÑO.

Máis información

Crónicas da semana

Máis novas

Fonte

comentarios